Betaplus Trendyol güvenilir mi?

Firmware için şuraya bakmanız yeterli hocam:

Diğer ayarlara gelirsek size gelen monitör diğerleriyle farklı olacağı için kendinize göre ayarlamanızı tavsiye ediyorum ancak ısrarcıysanız; şu ayarları öneririm:
Kontrast: 75
Parlaklık: 42
R: 99 G: 98 B: 96

ICC Profilleri:
Çok teşekkürler tekrardan hocam. Bir de geldikten sonra sadede ölü piksel testi yapmam yeterli midir?

Bir de geldikten sonra sadede ölü piksel testi yapmam yeterli midir?
Şu mesajıma bakmanız yeterli hocam:
Evet hocam şu sitelerden kontrol edebilirsiniz:
Kırmızı üstünde yeşil görüyorsanız sıkışmış pikseldir. Buna da dikkat ediniz.

Parlaklığı %100'e çekmeyi unutmayın. Gördüğünüz parıltı bakış açınıza göre değişiyorsa sıkıntı yoktur. Değişmiyorsa ışık sızmasıdır.

Ekstradan Ghosting testi yapmanızı öneririm:
Uygularken kontrastı arttırın.

Tamamdır hocam teşekkürler.

@P R O F O U N D hocam bu testlerin hepsini yaptım. Hatta bir arkadaşımı çağırıp ona da incelettirdim ne beyaz ne de siyah ekranda piksellerle ilgili bir sıkıntıya rastlayamadık.

Ghosting testinden de çok anlamasam da ve kontrastı yükseltmesem de ghosting hemen hemen hiç yok gibiydi.

USB-C kablosunu bağladım anakartıma ve firmware update'i de yaptım. İngilizce olarak söylediği şekilde monitörü kapatıp fişten çekip daha sonra tekrar takıp açtım ve başarılı yazısını gördüm.

Tek sormak istediğim yukarıda verdiğiniz ayarlardaki kırmızı-mavi ve yeşil ayarını bulamadım monitör menüsünde.

İkincisi bu dediğiniz ayarları yaptıktan sonra ICC profili yüklemeye gerek var mı acaba?

Son düzenleme:
Var hocam. ICC profili olmadan o ayarların bir anlamı kalmıyor.
ICC profillerinden şuanda bu seçili. Hangisini seçmemi tavsiye edersiniz hocam?

1683279257477.png

Pek de güvenilir değil. HP Gaming notebook aldım ve ürün ekranı kırık geldi. 1 aydır ürün ücret iadesi alamadım. Ne uzun inceleme süreciymiş anlamadım gitti.

Yeni konular

Geri
Yukarı