BF4'te R9 290x mi gtx780ti mi ?

Ben hep bf fan boyuyuydum. 2142 Bad company bf3 .... hepsinin kaleksiyon halinde dvd'si ve team'imiz var. İşi gücü bırakıp gece saat 5'lere kadar oynuyordum gençken şimdi de artık oyunuyoruz akşamları. Team'imiz dağıldı ben de başka bir oyun istedim call of duty ghost alacağım.

MP için alacaksan BF4 al, COD alma çok zevksiz, ben sadece 2 defa girdim ilk oyunu aldığımda bir daha da MP'ye girmedim. Ancak BF4 aldıktan sonra kendimi MP'den alamıyorum.

Aradaki fiyat farkına değmez. R9 290X
Bencede, arada ki fiyat farkına değmez. Ek olarak bu topraklar hep AMD toprağı olduğu için aralıkta gelecek Mantle güncellemesi ile performans artışı %20'yi bulabilir. (DICE yapımcılarından alıntı.)

Tavsiyem şimdilik bir tane R9 290 alırsınız DirectCu ya da TwinFrozr, fiyatı uygun olursa Lightning. İleride yavaşlama ya da yetersiz gelmeye başladığında bir tane daha aynı karttan aldık mı CrossFire köprüsüne dahil gerek olmadan CrossFire yapabilirsiniz, böylece Mirkan arkadaşımızın SLI köprüsü ile ilgili karşılaştığı sorunlarla karşılaşmazsınız. :D :D

Ya arkadaşlar yapmayın. Tamam 290x güzel bir kart ama. Buraya gelipte 780ti den daha iyi demeyin. Tam bir f/p ürünü diyorlar. Sen eyer aradaki 200-300 tl fark var diye 290x f/p dersen orada sorun çıkar. Aradaki fiyat farkı performans farkı olduğu için var. Nvidia saçmalıyor. Yap 780ti yi 290x le aynı fiyat 780 ti bak o zaman nasıl peynir ekmek gibi satılıyor. Öyle bir durumda 290x alan olmaz. Ama aradaki fiyat farkı normal bir değerde. Allah aşkına gelip burda r9 290x tam bir f/p ürünü demeyin. Zira aradaki performans farkı açık ve net.

Ya arkadaşlar yapmayın. Tamam 290x güzel bir kart ama. Buraya gelipte 780ti den daha iyi demeyin. Tam bir f/p ürünü diyorlar. Sen eyer aradaki 200-300 tl fark var diye 290x f/p dersen orada sorun çıkar. Aradaki fiyat farkı performans farkı olduğu için var. Nvidia saçmalıyor. Yap 780ti yi 290x le aynı fiyat 780 ti bak o zaman nasıl peynir ekmek gibi satılıyor. Öyle bir durumda 290x alan olmaz. Ama aradaki fiyat farkı normal bir değerde. Allah aşkına gelip burda r9 290x tam bir f/p ürünü demeyin. Zira aradaki performans farkı açık ve net.
Ya işte aradaki bozuk pirinçler böyle ayıklanıyor. R9 290X'den bahseden kim bilgisiz arkadaşım. 290 serisinin AMD tarafında 2 kartı mevcuttur. R9 290 ve R9 290X.

R9 290'ın performansı X sürümünün "quiet" moduyla aynı performansa sahip olup R9 290'ın fiyatı 400$ iken R9 290X 550$ dır. Bu fiyatlar Türkiye piyasasına yansıdığında 1.150 TL'den R9 290 bulabilmekteyiz.

R9 290 sadece Türkiye'nin değil Tüm Dünya da ki inceleme siteleri tarafından kabul edilmiş üst seviyenin Fiyat/Performans kralıdır.

Bilinçsiz bir şekilde yorum yapmayalım lütfen, daha hangi karttan bahsettiğimizi bilmiyorsunuz.

Vallahi RevoLand hocam sanki böyle birazcık AMD destekliyorsun gibi geliyor :D Kızdırmak için söylemiyorum yanlış anlama. Ayrıca şu an kullandığın sistemi çok merak ediyorum.

Yani senin böyle söylemen ; kafadan atıyorum Recep Bey' in bir arkadaşı Recep Bey' den sadece kasa için 2000 TL ' lik bir sistem toplamasını istese ve Recep Bey' in o arkadaşa AMD sistem toplaması gibi bir şey ben böyle anlıyorum :D Bir şey iyi ise iyidir herkes bütçesine göre alışveriş yapar kime ney daha cazip gelirse. Bilmem anlatabildim mi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi RevoLand hocam sanki böyle birazcık AMD destekliyorsun gibi geliyor :D Kızdırmak için söylemiyorum yanlış anlama. Ayrıca şu an kullandığın sistemi çok merak ediyorum.
Hocam AMD şuanda üst segmentin fiyat/performans kralı ve 1080p çözünürlükte oyun oynayacak insanların R9 290 üstüne ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum, aksi hâlde daha yüksek çözünürlük ya da Render gibi işler için GTX 780 Ti tercih edilmesine karşı değilim. Render işleriyle uğraşacak bir kişiye bile R9 290 tavsiye etmiş miyim göster bakalım. :p

Şuanda HP Pavilion dv7-6c00et kullanıyorum, kaç aydır masaüstü toplayacaktım ama beklediğim para hâlâ gelmiş değil kaldı öyle. :D
(Intel I7-2670QM, 8GB 1333Mhz, 2GB HD 7690M XT)
Bununla sürünüyoruz şimdilik ama buna da şükür, bunu bulamayanlar da var. :D

Ya adam başlıkta 290x demiş 290 ı ne karıştırıyorsunuz. Ayrıca 290 bir alt segment. Gtx 780 dengi. Bu konuda işi yok. Zaten nedir bu amd aşkı anlamıyorum. Biraz tarafsız yorum yaparsak sevinirim. Testlerde her kartın ne olduğu belli testleri inceleyip fiyatlarınıda karşılaştırarak uygun bir kart seçebilirsiniz. Eğer konu dışı konuşucaksak evet f/p kralı 290 ama dediğim gibi bu kart bu segmentin değil bir alt segmentin lütfen buna dikkat edelim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı