Biceps triceps çalışma programı nasıl olmalı?

zetnikov

Hectopat
Daha fazla  
Fullbody antrenmaninda sonda 1 triceps 1 de biceps yapiyorum. Şu an duz demirle makineda push down ve curl yapiyorum fakat tam karar veremedim. Makineda duz demirle mi triceps ve biceps calissam yoksa kablo ile mi yapsam daha mantikli? Cunku zaten normal sekilde tricrps bicepsim calisiyor daha farkli bisry yapmaliyim diye dusunuyorum.

Onların çok bir olayı yok ikiside küçük kaslar hissetmen yeterli. Ben makine ve düz demirle iki tarafıda çalıştırıyorum.

Onların çok bir olayı yok ikisi de küçük kaslar hissetmen yeterli. Ben makine ve düz demirle iki tarafıda çalıştırıyorum.

Hocam ama iple farkli bolgesi calisiyor. Tricepsin daha buyuk gozukme ihtimalini de arttiriyor ya da hareket tamamlayici olabiliyor mesela o acidan dedim farkli bir sekildemi yaosam diye.

Çok uzunca bir süredir spor yapmıyorsanız yaptığınız hareketler gelişmenizde etkisiz hale gelmez. Öyle hissediyor olsanız da öyle olmaz.

Fullbody antrenmaninda sonda 1 triceps 1 de biceps yapiyorum. Şu an duz demirle makineda push down ve curl yapiyorum fakat tam karar veremedim. Makineda duz demirle mi triceps ve biceps calissam yoksa kablo ile mi yapsam daha mantikli? Cunku zaten normal sekilde tricrps bicepsim calisiyor daha farkli bisry yapmaliyim diye dusunuyorum.

Biceps antrenmanından sonra son 2 hareketi triceps yap. Triceps için dumbell overehad triceps extension ve cable press down yapabilirsin.

Full body antrenman yapan biri, bileşik hareket odaklı çalışmalıdır. İzole hareketler de bu durumda ancak bileşik hareketlere destek olması amacıyla asistan niyetine kullanılmalı.

Triceps için bench press, overhead press ve dips (özellikle bunu ağırlıklı yapabilen birisinin küçük kollara sahip olma ihtimali yok) hareketlerinde kendini güçlendirmek yeterli olacaktır.

Biceps için row ve ters tutuş barfiks (bu da ağırlıklı yapılırsa gelişim için çok etkilidir) seçenekleri var. Ancak press hareketlerinin triceps üzerinde olduğu kadar etkili değiller. Bu yüzden aralarına biraz curl eklemek çok iyi olur.

Zaten iki kas grubu için 1 izole hareket yaptığını söylemişsin, bu durumda temel hareketlerde kendini geliştirmeye devam etmen, kollarını büyütecektir.

Ve bir ekleme daha, bu sadece benim tecrübemdir: Barbell curl, diğer curl varyasyonlarına göre overload konusunda daha iyi.

Geri
Yukarı