Bilgisayar Bağımlılığından Kurtulma Yolları

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar günde en az 3 saat en çok 8 saat genellikle 5 saat bilgisayar başında oturuyorum. Bilgisayarı açamadığım zaman ise 6-8 saat civarı tablet oynuyorum. Gerçekten bu rakamlar abartı değil gerçek değerlerdir. Bu durumdan çok rahatsızım bırakmak istiyorum fakat bırakamıyorum. Başka işler çok sıkıcı geliyor. Ne olur yardım edin.

Yüzmeye gitmeyi veya hoşuna gidicek bir sporu düzenli bir şekilde yapmayı denedin mi? Eğer denemediysen ve başlamak istersen orta uzaklıktaki yerlere git. Zamanın hem yolda hemde gittiğin yerde geçer. Böylece hem yorulursun hemde spor yapmış olursun. Eve geldiğinde de birşeyler yer istersen oyun oynamaya devam edersin. 2 sene önce denemiştim ve faydasını görmüştüm ama sen benim gibi bırakma. :)

Tek yapacağın şey, göz önünden kaldırmak ve asla aklına getirmemek, sen istediğin kadar başka şeylerle ilgilen bilgisayar göz önünde durursa aklına takılır ve oturur yine bilgisayar da saatlerce zaman geçirirsin.

Adobe ürünlerini indir geliştir kendini grafik tasarim bolumu tamamen bu programlarla ders işliyorlar ilerde işine yarar. Hatta iş bile yapabilirsin Armut.com' bakabilirsin.

Eğer bağımlılığın okullar başladığın zamanda devam ederse derslerini çok kötü etkileyebilir. Bilgisayarı kaldırabilir ya da saatli kullanabilirsin. Başka aktivitelere yönelebilirsin. Arkadaşlarınla vakit geçirebilir ve dışarı gezebilirsin.

Son düzenleme:
Bilgisayar bağımlılığından, bilgisayarda kendini geliştirerek kurtulamazsın. Eğer cidden kurtulmak istiyorsan bilgisayarını ve tabletini sat, ailene ver bir şekilde kurtul onlardan ve kendine seveceğin bir hobi bul. Bisiklet güzel olur, eğer bisiklet sürmeyi değerlendirecek olursan istediğin zaman bana buradan yazabilirsin. Şehir içindeki bisiklet gruplarına girersen bağımlılıktan kurtulmana epey etkisi olacaktır. Bundan başka arkadaşlarınla buluş, çık dışarı dolaş ama evde oturarak kurtulamazsın bu illetten.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı