Bilgisayar Darbe Aldıktan Sonra Oyunların Kasması

dizzy.rookie

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık bir gün önce bilgisayarım hafif bir diz darbesi aldı, daha sonrasında anlamadığım bir şekilde ekran simsiyah oldu ve enteresan bir şekilde bilgisayarım hala açıktı, güç düğmesinde ışık yanıyordu, birkaç kere kapatıp açmaya çalıştım en sonunda oldu. Daha sonra içim rahat etmedi bir de içini açıp tozlarını temizledim. Ama dün ve bugün bilgisayarımın kasmayan oyunlarda kastığını fark ettim. Hiçbir şekilde anlam veremedim arkadaşlar, hani sorun bundan mı kaynaklı hiç bilmiyorum. Yardımınızı bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden cevap veren herekse teşekkür ederim.

Güç kablolarını kontrol etmeni öneririm. Tam yerleşmemiş pinler bazen çıkabiliyorlar.

Mesela ekran kartın 8 pinli ise 1 tanesi çıkmış olabilir, bu yüzden yeterli güç alamayan ekran kartı çalışır ama tam performans veremez.

Çok düşük ihtimal ama hiçbir şey işe yaramazsa aklında bulunsun.

Hocam normalde ne kadardı bilmiyorum ama CS GO adlı oyunda şuan 40-50 Fps alıyorum ''Nvidia Gt730'' da modeli hani bu kasma deli etti beni.Fifa gibi oyunda da yağmurda kasmalar arada hafif hafif kasmalar oluştu korkuyorum da derdini bir anlasam. Yoksa hani bu darbeden değil de başka bir şeyden mi normalde masaüstünde çok seri bilgisayar.Ayrıca o pinleri felan nasıl kendim kontrol edebilirim ?

O zaman büyük ihtimal ekran kartıyla ilgili bir sıkıntı var. Ekran kartını bir çıkar pinlerine dikkat et. Birde ekran kartının data aktaran yerine (şu altın renkli olan) bir bak bakalım garip şeyler varmı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı