Çözüldü Kasa darbe aldıktan sonra oyunlarda düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YigiTZ0

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar kasa yerde duruyordu, ben de korku filmi izlerken aniden irkinince ayağım kasanın harddiskinin olduğu yere çok sert çarptı ve film bir anda kasmaya, kasanın sesi bir anda artmaya başladı. Şu an birazcık kasıyor hep 100-130 FPS aldığı oyundan şu an 55-40 arası FPS alıyorum. Çözümü var mıdır? Bir de aşırı yüksek ses çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Fakat uygulamalar ne olacak? Yaklaşık 60GB oyun var şu an ve evdeki internet 16 Mbps :)

Ancak böyle bir çözüm bulabiliriz maalesef ki.

Diski 2 parçaya bölüp yedeklerinizi içine atıp, işletim sisteminin bulunduğu diski biçimlendirip yeni işletim sistemini oraya kurabilirsiniz. Ancak üzülerek söylemeliyim ki oyun ve diğer yedeklerinizin verileri de bozulmuş olabilir, sorun çıkartabilirler.
Arkadaşlar kasa yerde duruyordu, ben de korku filmi izlerken aniden irkinince ayağım kasanın harddiskinin olduğu yere çok sert çarptı ve film bir anda kasmaya, kasanın sesi bir anda artmaya başladı. Şu an birazcık kasıyor hep 100-130 FPS aldığı oyundan şu an 55-40 arası FPS alıyorum. Çözümü var mıdır? Bir de aşırı yüksek ses çıkıyor.

Bilgisayarin'i restart yap hocam.

Büyük ihtimalle harddisk ayvayı yedi, harddiski değiştirmen gerek. Ekran kartının yuvasında sıkıntı var mı bak, tam oturuyor mu ve ya ram yuvalarına bak ramlarden bir tanesi yerinden çıkıp oynamış mı çıkmış diye bak.

Kasanın sesinden kastınız nedir? Sesin hard diskten geldiğini doğrulayınız. Mekanik diskler bir plak gibi içine yazılan verinin bir iğne yardımı ile okunmasını sağlar, dolayısıyla darbe alması kötü sonuçlar doğurabilir.

Sesin kaynağını bulmaya çalışın ayağınla vurmuşsun hard disk ses yapar fakat hard disklerin öyle vurmayla pek zarar göreceğini sanmıyorum ama olabilir. Bir de fanları kontrol etmekte fayda var.

Büyük ihtimalle harddisk ayvayı yedi, harddiski değiştirmen gerek. Ekran kartının yuvasında sıkıntı var mı bak, tam oturuyor mu ve ya ram yuvalarına bak ramlarden bir tanesi yerinden çıkıp oynamış mı çıkmış diye bak.
RAM'lerden birisi yerinden çıksa idi ekrana görüntü aşırı bozuk gelirdi. (Denendi ve onaylandı.)

1655238924182.png

Yeni konular

Geri
Yukarı