Bilgisayar mavi ekran verip BIOS'a atti

Lightbringerr

Centipat
RAM
2X8 XPG TUF D41 3200 MHZ
SSD veya HDD modeli
wd blue sn 500 ve seagate barracuda 1tb hdd
Ekran kartı
RX 6800
Anakart
GIGABYTE B660M X AX REV 1.0 WIFI
İşlemci
I5 12400F
balenaEtcher diye bir program kullanilirken bilgisayar mavi ekran vermis. Daha sonra surekli BIOS'a atmaya basladi ne yaptim ne ettim Windows'u acamadim. BIOS'u bile sifirladim. Uzun ugraslar sonucu boot sirasinin bos oldugunu fark ettim. CSM gibi secenekler disabled daydi bu arada. Evdeki Windows 10 ISO USB'sini takinca bilgisayar isletim sistemi kurdu ama cok degerli dosyalarim kaybolmus. C ve D diski tamamen boslar.

1711621397233.png

D diskini sisteme tanimlayamiyorum sag tiklayinca secenekler secilmiyor.

1711621424438.png

Ne yapmam lazim? Recuva Pro ile scanledim ama temp dosyasi gibi yerler haric neredeyse hiçbir şey bulmadi. HD Tune HDD ve SSD sagliginin normal oldugunu gosteriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
CMD yönetici olarak çalıştırıp sırasıyla
DISKPART
LIST DISK
SELECT DISK 3(HDD kaçıncı diskse sıra no)
Clean
CREATE Partition PRIMARY
SELECT Partition 1
FORMAT FS = NTFS QUICK
ASSIGN

Bu kodla formatlayabilirsin diski daha sonra disk yönetiminden sağ tık yapıp kurulum yapabilirsin.

Sorunun neden kaynaklandığını çok anlayamadım ama bir sistem geri yükleme dosyası oluşturup tekrar soruna neden olan uygulamaları kurup kullanmayı deneyebilirsin. Veri kurtarma işlemi için birkaç program var bu arada Hiren's Boot'u bir araştırabilirsin

Sorunun neden kaynaklandığını çok anlayamadım ama bir sistem geri yükleme dosyası oluşturup tekrar soruna neden olan uygulamaları kurup kullanmayı deneyebilirsin. Veri kurtarma işlemi için birkaç program var bu arada Hiren's Boot'u bir araştırabilirsin
Malesef makineme Windows 10 kurulu su an. Recuva Pro HDD de tonla video kurtardi ama sadece 2 si aciliyor. HDD uzerine hic bir sey yazilmamisti bir de... Hiren's Boot daha farkli bir sonuc verir mi ?

Disk drillden tam memnuiyet dosyalarimin yarisini sorunsuz kurtardi ama anahtar 1300 TL oldugu icin alamayacagim gibi...

Bu dediğim programlar ile denediniz mi ben daha uyguna veririm.

Disk drillden tam memnuiyet dosyalarimin yarisini sorunsuz kurtardi ama anahtar 1300 TL oldugu icin alamayacagim gibi...

Bunların deneme sürümünü indirip tarayıp ondan sonra lisans anahtarı girerek etkinleştirme yaparsınız ve kurtarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz

Disk drillden tam memnuiyet dosyalarimin yarisini sorunsuz kurtardi ama anahtar 1300 TL oldugu icin alamayacagim gibi.

Ok derseniz fiyat daha uyguna gelir size.

Bu dediğim programlarda aynı işi görür.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı