Bilgisayar Programcılığı vs mezuna kalmak

Jaquar

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dostlar, 1. mezun yılımdı. 12. sınıfta hiç çalışmadan sınava girdim ve konu kaybım falan olduğundan çok takmadım.
Bu yıl ise çok çalışacağım planlarıyla üniversiteye hazırlanmaya başladım fakat çeşitli nedenlerden AYT-FEN konularını bitiremeden sınava girdim.
Sayısaldan 510K sıralama geldi maalesef. Şimdi ise arada kaldım. 2 yıllık bilgisayar Programcılığı mı okuyayım yoksa konuları bitmediğimden içim rahat değil; çok daha iyisini yapabileceğimi bildiğim için tekrar mezuna mı kalayım? Aklımda açıktan bilgisayar Programcılığı okumak da var aynı zamanda. Bilemedim, arada kaldım.
Bilgisayar Programcılığı bölümünü biraz araştırdım. Boş bölüm vs. diyen de çok kişi var. DGS ile mühendislik de zor diyorlar. Siz ne diyorsunuz?
Bir akıl verin. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ülkemizde diplomaya okula önem vermene gerek yok zaman kaybetmeden 2yıllığa başlayabilirsin ilgiliysen okuldan bağımsız ilerlersin zaten.
Kendini ne kadar geliştirsen firmalar, iş verenler vs. lisans bölümü mezuniyetin var mı diye bakıyorlar yine de bende o yüzden çok aradayım.

Seneye çok daha iyi netler ile mezuna kaldığınızda değmeyecek bir sıralama yapmanız olası. Çok fazla kişi girecek. Bence zaten 1 sene mezuna kalmışsınız, 1 sene daha kaybetmeyip programcılık okuyun sonra mühendisliğe geçişe bakarsınız. Geçmiş projeleriniz dolu olursa zaten top 10 üni mezunu harici diğer ünilere bakmıyorlar. Ha 85k lık üni ha 250k üni.

Geri
Yukarı