Bilgisayar SSD'yi görmüyor

samet146

Decapat
Daha fazla  
PES 2013 oynarken arka planda da PES 2021 kuruluyordu yaklaşık 1 saat hiçbir sorun yoktu ve bir anda oyun dondu kendine gelmedi bir türlü bende yeniden başlattım ve sonuç olarak SSD bilgisayar algılamıyor. Bende CMD komutlarıyla sıfırlıyorum yeniden başlatınca tekrar aynı oluyor format atmaya çalıştım format sırasında hata veriyor disk, bilgisayarı ilk başlattığımda BIOS'ta gözüküyor yeniden başlatınca BIOS'ta gözükmüyor disk üzerinde kırmızı ışık yanıyor. İlk açtığımda Windows ekranına kadar gelip mavi ekran veriyor.
Durdurma kodu "ınaccesıble boot devıce" yazıyor. Yeniden başlayınca da "no boot disk has been detected or the disk has failed" hatası alıyorum. F2'ye bastığımda sabit disk hatalı olmadığı gözüküyor. BIOS'tan SSD'yi AHCI yaptım o da olmadı, BIOS sıfırladım olmadı, kurtarma seçeneklerinin hiçbiri işe yaramıyor hata veriyor. RAM'leri söktüm taktım oda işe yaramadı. Görsellerede bakın.

Dosya Ekleri

• IMG_20221220_155843.jpg
    IMG_20221220_155843.jpg
    240,5 KB · Görüntüleme: 24
  • IMG_20221220_153310.jpg
    IMG_20221220_153310.jpg
    105,6 KB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_2022-12-20-16-53-13-573_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-12-20-16-53-13-573_com.miui.gallery.jpg
    121 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_2022-12-20-16-09-33-463_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    Screenshot_2022-12-20-16-09-33-463_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    58,3 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_20221221_013948.jpg
    IMG_20221221_013948.jpg
    379,3 KB · Görüntüleme: 20
CMD de gözükmüyor SSD'yi sök tak yapınca görünüyor.

NTFS nasıl yapabilirim?

Dosya açılmıyor.

Dosya açılmıyor.

Hocam orada yazanları uygulamanızı tavsiye etmiştim.

# 1. diskpart format komutunu kullanarak diski hızlı biçimlendirin​

adım 1. Windows simgesine sağ tıklayarak komut Istemi'ni açın, "ara" öğesini seçin ve şunu yazın: Komut istemi.

Komut istemi'ne sağ tıklayın ve "yönetici olarak çalıştır" ı seçin.

adım 2. komut istemi'ne diskpart yazın ve Enter'a basın.

adım 3. diskpart'a diskpart format komut satırlarını yazın ve sabit sürücüyü hızlı biçimlendirmek için her seferinde enter tuşuna basın:

• list disk
  • select disk 2 (2'yi disk numaranızla değiştirin)
  • list volume
  • select volume 10 (10'u biçimlendirmek istediğiniz bölümün birim numarasıyla değiştirin)
  • format fs = NTFS quick (bir sabit sürücü bölümünü FAT32 veya diğer dosya sistemlerine biçimlendirmeniz gerekiyorsa, NTFS'yi FAT32, exFAT vb. ile değiştirin.)
uyarı: diskpart komut isteminde yanlışlıkla "fs = NTFS quick veya fs = FAT32 quick" olmadan format yazarsanız, seçtiğiniz sabit sürücü bölümünde tam bir format çalıştırır. Bu komut, kaydedilen tüm verileri sektör bazında silecektir. Başka bir deyişle, kurtarma şansı olmadan diskteki silinen tüm verileri kalıcı olarak kaybedersiniz.

adım 4. diskpart birimi başarıyla biçimlendirdiğini bildirdiğinde programı kapatmak için exit yazın ve enter tuşuna basın.

Diskpart'ta CMD komutunu kullanarak diski tamamen temizleyin ve biçimlendirin​

adım 1. Windows 10'da, Windows + X'e basın, "ara" yı seçin ve komut istemi yazın, sağ tıklayın ve "yönetici olarak çalıştır" ı seçin.

adım 2. komut istemindekj siyah pencerede diskpart yazın ve "enter" tuşuna basın.
adım 3. şimdi list disk yazın ve "enter" tuşuna basın.

Bilgisayara bağlı harici sürücüleriniz dahil tüm disk sürücüleri listelenecektir.
4. disk bilgilerinin listesine bakın, select disk + disk numarası yazın, örneğin, select disk 2 ve enter tuşuna basın.

Diskpart'a, devam eden adımlarla temizlemek ve biçimlendirmek için disk 2'yi bulmasını ve kilitlemesini söylüyorsunuz.
adım 5. clean yazıp devam edin. Bu adım, seçilen sabit diskteki tüm dosya ve klasörleri temizlemeye başlar.
adım 6. create Partition primary yazın ve "enter" tuşuna basın.
adım 7. diskpart belirtilen bölümü başarıyla oluşturduktan sonra, format fs = NTFS (veya format fs = exFAT) yazın ve "enter" tuşuna basın. Diskpart'a diski ister exFAT ister NTFS vb. olsun belirli bir dosya sistemine biçimlendirmesini söylüyorsunuz.
adım 8. son olarak, assign yazarak yeni oluşturulan bölüme bir sürücü harfi atayın.
adım 9. işlem bittiğinde diskpart komut istemi penceresini kapatmak için exit yazın.

Bu, diskpart format komutlarıyla sabit diski biçimlendirmenin eksiksiz bir kılavuzudur.

Format atmaya çalışırken ekranda yeni yazan yere tıkla hiçbir şeye dokunmadan oluştur de sonra format at.

Bu sefer de bu hatayı alıyorum SSD mi sıkıntılı.

Hocam orada yazanları uygulamanızı tavsiye etmiştim.

# 1. diskpart format komutunu kullanarak diski hızlı biçimlendirin​

adım 1. Windows simgesine sağ tıklayarak komut ıstemi'ni açın, "ara" öğesini seçin ve şunu yazın: Komut istemi.

Komut istemi'ne sağ tıklayın ve "yönetici olarak çalıştır" ı seçin.

adım 2. komut istemi'ne diskpart yazın ve Enter'a basın.

adım 3. diskpart'a diskpart format komut satırlarını yazın ve sabit sürücüyü hızlı biçimlendirmek için her seferinde enter tuşuna basın:

• list disk
  • select disk 2 (2'yi disk numaranızla değiştirin)
  • list volume
  • select volume 10 (10'u biçimlendirmek istediğiniz bölümün birim numarasıyla değiştirin)
  • format fs = NTFS quick (bir sabit sürücü bölümünü FAT32 veya diğer dosya sistemlerine biçimlendirmeniz gerekiyorsa, NTFS'yi FAT32, exFAT vb. ile değiştirin.)
uyarı: diskpart komut isteminde yanlışlıkla "fs = NTFS quick veya fs = FAT32 quick" olmadan format yazarsanız, seçtiğiniz sabit sürücü bölümünde tam bir format çalıştırır. Bu komut, kaydedilen tüm verileri sektör bazında silecektir. Başka bir deyişle, kurtarma şansı olmadan diskteki silinen tüm verileri kalıcı olarak kaybedersiniz.

adım 4. diskpart birimi başarıyla biçimlendirdiğini bildirdiğinde programı kapatmak için exit yazın ve enter tuşuna basın.

diskpart'ta CMD komutunu kullanarak diski tamamen temizleyin ve biçimlendirin​

adım 1. Windows 10'da, Windows + X'e basın, "ara" yı seçin ve komut istemi yazın, sağ tıklayın ve "yönetici olarak çalıştır" ı seçin.

adım 2. komut istemindekj siyah pencerede diskpart yazın ve "enter" tuşuna basın.
adım 3. şimdi list disk yazın ve "enter" tuşuna basın.

Bilgisayara bağlı harici sürücüleriniz dahil tüm disk sürücüleri listelenecektir.
4. disk bilgilerinin listesine bakın, select disk + disk numarası yazın, örneğin, select disk 2 ve enter tuşuna basın.

Diskpart'a, devam eden adımlarla temizlemek ve biçimlendirmek için disk 2'yi bulmasını ve kilitlemesini söylüyorsunuz.
adım 5. clean yazıp devam edin. Bu adım, seçilen sabit diskteki tüm dosya ve klasörleri temizlemeye başlar.
adım 6. create Partition primary yazın ve "enter" tuşuna basın.
adım 7. diskpart belirtilen bölümü başarıyla oluşturduktan sonra, format fs = NTFS (veya format fs = exFAT) yazın ve "enter" tuşuna basın. Diskpart'a diski ister exFAT ister NTFS vb. olsun belirli bir dosya sistemine biçimlendirmesini söylüyorsunuz.
adım 8. son olarak, assign yazarak yeni oluşturulan bölüme bir sürücü harfi atayın.
adım 9. işlem bittiğinde diskpart komut istemi penceresini kapatmak için exit yazın.

Bu, diskpart format komutlarıyla sabit diski biçimlendirmenin eksiksiz bir kılavuzudur.

Create Partition primaryden sonrası olmuyor hata veriyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20221221_122118.jpg
    IMG_20221221_122118.jpg
    455,5 KB · Görüntüleme: 20

Geri
Yukarı