Bilgisayara 7000-10000 TL Para Verenler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hasras123

Hectopat
Daha fazla  
Fabrikatör yada CEO çocuğumu acaba? Bence bir bilgisayara verilecek en yüksek değer 5.000 TL'dir. Nasıl bir fantezi ise bilmiyorum ama onun 10.000 TL'lik PC'si ile benim 4.000 TL'lik PC'm arasında ki FPS farkı 5-10. Bence değmez o kadar yüksek fiyatlara. Siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
Fabrikatör yada CEO çocuğumu acaba? Bence bir bilgisayara verilecek en yüksek değer 5.000 TL'dir. Nasıl bir fantezi ise bilmiyorum ama onun 10.000 TL'lik PC'si ile benim 4.000 TL'lik PC'm arasında ki FPS farkı 5-10. Bence değmez o kadar yüksek fiyatlara. Siz ne düşünüyorsunuz?
Katılıyorum.Bir bilgisayara 5000TL den fazla vermek gereksiz.Nasılsa en fazla 5-6 sene gider bi pc.

Nasıl bir fantezi ise bilmiyorum ama onun 10.000 TL'lik PC'si ile benim 4.000 TL'lik PC'm arasında ki FPS farkı 5-10.
5-10 FPS'den çok daha fazla fark var, bunu bir değişelim.

Ama haklısınız, bu kadar para asla verilmemeli. İnsanlar o kadar sıkıntı çekerken ve aç yatarken bu paraya kıyıyorlar. Parası olan, ben üst düzey 4K oyunculuk istiyorum, diyip alabiliyor. Sen gidipte anlatamıyorsun buna, diyemiyorsun ki ''israf yapıyorsun, bu para için insanlar canından oluyor''.
Adam diyor, ''benim param var, sanane?''.
İş için alanlara lafım yok, onun dışındakilerse hiç kusura bakmayın, israf ve cahillikten öte bir şey yapmıyorsunuz.

Sadece oyun amaclı olacağını düşünme.
Oyun oynamasın, render alsın. Onun için harcayacağı para 3-4 Bin TL. Ha yok ben dünyayı kurtarıyorum ya da NASA uydusunu yönetiyorum diyorsa gelsin ben alayım ona PC'sini :) En basit render işini bile i5-6600, 120GB SSD, 8 GB Ram ile halleder. O da 4.000 TL tutar(daha az ama hadi neyse). Lüks olsun istiyorsa Macbook ile halleder. 10 bin lira bayılma ya gerek yok.

Sadece soğutmasına 10 bin TL civarında verenleri de hiç sormayın.
Sonra niye bu ülke gelişmiyor :D
500 TL'ye Klavye + Mouse önerisi alanlar var. Oysaki o paraya 4 TB HDD yada 120 GB SSD alınır. Adam 4'lü 1080 TI SLI yapmanın peşinde az önce gördüm. Nereden baksan 15-20 bin TL demek o. Biride çıkıp ”neden?" diye sormamış. Ona üzülüyorum.

Adamın demek ki parası var harcamak istiyor. Bunu da bilgisayar üzerinden yapmak istiyor olabilir. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Sen adama gidip de neden bu kadar para veriyorsun desen bile adamın vereceği cevap ''benim param değil mi kardeşim sanane olacaktır.''

500 TL'ye klavye + Mouse önerisi alanlar var oysaki o paraya 4 TB HDD alınırmış. Günümüzde kim 4 TB HDD kullanıyor acaba? ( iş hariç ) Karşılaştırdığın alanlar bile farklı. Adam almışken biraz paradan kıyıp iyi bir şey almak istiyor belki?

Render içinde maksimum 4000 TL yetermiş. Hiç 4000 TL ile 15000 TL arasındaki render performans farkını izledin mi? Zaten bu kadar parayı bir bilgisayar için gözden çıkaran adamların tutacağı miktar hakkında sıkıntılarının da olacaklarını sanmıyorum.

Ayrıca sen zengin biri olsan gidip 4000 TL'ye mi bilgisayar alırsın yoksa sana çerez parası gelen 2000 TL'ye mi alırsın? Nası olsa para sınırsız. Her şeyin en iyisini istersin tabii.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı