Bilgisayarcının toplama sistemi monte etmeye 2000 TL istemesi normal mi?

12:30 da bu işe başlayan bir kişi 12:45 de bu işi bitirir. 15 dakikaya 4 tane vida sıkmaya 2.000₺ isteyene allah yedirecek lokma vermesin. Lanet olsun bu esnaflara

Yorumlara bakıyorum da insanlar türlü türlü saçmalamış. Bir taraf var ki bu işlemin 10-15 dakika sürdüğünü, 200₺'ye yapılması gerektiğini iddia ediyor(adam bu işi yaptıktan sonra yemek yemeye gitse bir çorba bir pilava 200₺ veriyor) öbür tarafta ise az da olsa 2000₺'nin normal olduğunu iddia edenler var. Bu iş bilen kişinin 1 saatte yapabileceği bir iş ki bilgisayar kurulumu zaten dükkanında yapılıyor yani diğer esnafların, kontrol için eve geldiğimizde benzin yakıyoruz dükkanı kapatıyoruz bahanesi de yok. Dolayısıyla bu işin ederi etse etse 500-750₺ arasında bir miktar eder 2000₺ etmesinin tek yolu sistemi kurarken size 1500₺'lik kebap yedirmiş olması olabilir.

Yorumlara bakıyorum da insanlar türlü türlü saçmalamış. Bir taraf var ki bu işlemin 10-15 dakika sürdüğünü, 200₺'ye yapılması gerektiğini iddia ediyor(adam bu işi yaptıktan sonra yemek yemeye gitse bir çorba bir pilava 200₺ veriyor) öbür tarafta ise az da olsa 2000₺'nin normal olduğunu iddia edenler var. Bu iş bilen kişinin 1 saatte yapabileceği bir iş ki bilgisayar kurulumu zaten dükkanında yapılıyor yani diğer esnafların, kontrol için eve geldiğimizde benzin yakıyoruz dükkanı kapatıyoruz bahanesi de yok. Dolayısıyla bu işin ederi etse etse 500-750₺ arasında bir miktar eder 2000₺ etmesinin tek yolu sistemi kurarken size 1500₺'lik kebap yedirmiş olması olabilir.
1 saat ne sürüyor bana anlatır mısın? Bu işi yalamış yutmuş birisi 15 dakikada kasayı toplar start tuşuna basar. 1 saat nedir? Ayrıca günde toplamaya 10 tane kasa gelse akşama kadar 10 tane bir çorba bir pilav 200₺ gibi bomboş bir hesap mı yapılacak? Boş bir yazı olmuş.

2000 TL verilmez hatta bana kalırsa 500 de verilmez, kendiniz izleye izleye yaparsınız,

Zamanında ekran kartının ekranda olduğunu iddia eden arkadaşıma, geçenlerde sistem topladım, parçalar geldi diye aramış ben o sırada uyuduğum için cevap veremedim, akşam geri aradım izleye izleye yapmış, Windows'u da kurmuş, boşta kalan SATA kablosunu eline almış bu ne nereye takacaz diye soruyor (sistemde HDD yok) :D.

Yani demek istediğim gözünüzde o kadar büyütmeyin.

1 saat ne sürüyor bana anlatır mısın? Bu işi yalamış yutmuş birisi 15 dakikada kasayı toplar start tuşuna basar. 1 saat nedir? Ayrıca günde toplamaya 10 tane kasa gelse akşama kadar 10 tane bir çorba bir pilav 200₺ gibi bomboş bir hesap mı yapılacak? Boş bir yazı olmuş.

Ya hocam yapma. Ne kadar yalarsa yutsun. Ben yıllardır kasa topluyorum her sene yeniden. 15 dakikaya da toplanmaz şimdi o kasa. En kötü 1 saat hadi 45 dk olsun parçalar basitse. Anakartı nazikçe kasaya montelemek 10 dk zaten.

Bir günde hangi esnafa 10 tane PC toplama geliyor ? 15 dakika ne Allahını seviyorsan sırf açılan ürünü stres testleri için uygulamaları yüklemek, kurmak ve test etmek o kadar sürer zaten. İnsanların yaptıklarını küçümseye küçümseye öyle vaziyetlere giriyorsunuz ki çok gülünç.

ya hocam yapma. 15 dakikaya da toplanmaz şimdi o kasa. profesyonel olsan bile. en kötü 1 saat. Anakartı nazikçe kasaya montelemek 10 dk
Benim kız arkadaşımda o arkadaş gibi bir şey söyler 10 saniye geçer oho 5 dakika oldu hadi der. Zaman kavramı yoktur onun yerine rastgele zamanlar sallar.

Hocam emek dediğimiz bir şey var. Herkes her şeyi bilmek zorunda değil ve bilgi para eder.

Ülkede kaç tane barkod makinesi uzmanı var? Yok denilecek kadar az. Makinenin vidalarını söküp içine bakmamın ücreti 1000₺. Müşteriye sorun çözülecek diye garanti vermiyoruz. Gerekli durumda parça değişimi olabileceğini ve ek ücret talep edileceğini belirtiyoruz.

Kısacası makine geliyor, üstüne servis kağıdı takılıyor, makine bana geliyor, masamdan kalkıp teknik masaya geçiyorum, numarayı arıyorum ödemeyi soruyorum, ödemeyi yaptığı kişiyi arayıp soruyorum, ödeme geldiyse bakıyorum. Yedek parçalar aynı seride bile farklılaştığı için stok tutmuyoruz, müşteriye parça geleceğini ve ek ücret çıkacağını(parça ücreti + işçilik) belirtiyoruz. İstemezse makineyi toplayıp veriyoruz. 7-8 dakika sürmesine rağmen bu fiyatı istiyorum çünkü bu konuda uzman sayısı yok denilecek kadar az. Bu arada diğer firmalara göre ucuz söylüyorum.

Ödemek istemiyorsa kendisi dener, ya yapar ya da bozar.

Ya hocam yapma. Ne kadar yalarsa yutsun. Ben yıllardır kasa topluyorum her sene yeniden. 15 dakikaya da toplanmaz şimdi o kasa. En kötü 1 saat hadi 45 dk olsun parçalar basitse. Anakartı nazikçe kasaya montelemek 10 dk zaten.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vatandaş videoda tane tane göstere göstere anlata anlata detay çeke çeke 18 dakikada toplamış. Nasıl bir kafada yaşıyorda şu işe 45 dakika 1 saat diyorsunuz. Anakartı montelemek 10 dakikaymış :D Neyse siz zaten gözünüzle gördüğünüzü de reddedersiniz. Bu işin hakkı en az 2.5 saat düzeltiyorum.

2-3 saat harcayacak. Bir sorunla karsilasirsa 3-4 saat harcayacak. Bence 2000 fazla da olsa 600-800 civari bir para eder.

Burada beddua edenler ya da dolandiricilikla suclayanlar da ne yiyip iciyorlar anlamak zor. Adam istedigi fiyati ceker, zorla mi?

Geri
Yukarı