Bilgisayarda takılmalar

Heroizen

Kilopat
Daha fazla  
Hocam yaklaşık 1 yıldır falan kullandığım masaüstü bilgisayar 1-2 işlemi birlikte yapmaya çalıştığımda donuyor ve ses takılması yapıyordu. Her takıldığında reset atmam gerekiyordu bir türlü çözümünü bulamamıştım. Bu olayların üstüne 2-3 kez format bile attım. Kasadaki fanlardan bir tanesi bozuk ve bilgisayarı ilk açtığımda ses yapıyor. Hafifçe fanın olduğu kısımdan dokunduğumda bu ses düzeliyordu. Az önce oyun oynarken yine dondu ve ses cızırdama yapmaya başladı. Kasaya hafifçe fanın olduğu kısımdan vurduktan sonra donma ve cızırdama bir anda geçti. Sizce nedeni ne olabilir? Teşekkür ederim şimdiden.

Hocam yaklaşık 1 yıldır falan kullandığım masaüstü bilgisayar 1-2 işlemi birlikte yapmaya çalıştığımda donuyor ve ses takılması yapıyordu. Her takıldığında reset atmam gerekiyordu bir türlü çözümünü bulamamıştım. Bu olayların üstüne 2-3 kez format bile attım. Kasadaki fanlardan bir tanesi bozuk ve bilgisayarı ilk açtığımda ses yapıyor. Hafifçe fanın olduğu kısımdan dokunduğumda bu ses düzeliyordu. Az önce oyun oynarken yine dondu ve ses cızırdama yapmaya başladı. Kasaya hafifçe fanın olduğu kısımdan vurduktan sonra donma ve cızırdama bir anda geçti. Sizce nedeni ne olabilir? Teşekkür ederim şimdiden.
Çok anlamam ama ramden falan belki kaynaklı olabilir

Çok anlamam ama ramden falan belki kaynaklı olabilir
Evet, bu olaylar olmadan önce ben de öyle düşünüyordum fakat vurunca çalışması çok absürt geldi. Tüplü televizyon gibi üstten vurunca donması geçiyor çok garip.
Tozlanmış olabilirim parçalar
Sanmıyorum hocam temizliğini yeni yaptıktan sonra da bu olay devam ediyordu.

Hayır hocam SSD ve HDD birlikte kullanıyorum uzun yıllardır. Yanlış hatırlamıyorsam yaz aylarında bir test programıyla test de etmiştim ikisini, bir sıkıntı çıkmamıştı.

SSD ve HDD birlikte kullanımı da sorun yaratıyor. Daha önce çok başıma geldi ve forumda bununla alakalı konular var. Sistem SSD de kurulu ise HDD'nin gücünü kesip kullanın. Sorun devam ederse yazabilrisiniz.

Evet, bu olaylar olmadan önce ben de öyle düşünüyordum fakat vurunca çalışması çok absürt geldi. Tüplü televizyon gibi üstten vurunca donması geçiyor çok garip.

Sanmıyorum hocam temizliğini yeni yaptıktan sonra da bu olay devam ediyordu.
Belki kasa içindeki kablolar veya parçalar da hafif çıkma olabilir. Teker teker kontrol edin.

Geri
Yukarı