Bilgisayarda takılmalar

Heroizen

Kilopat
Daha fazla  
Hocam yaklaşık 1 yıldır falan kullandığım masaüstü bilgisayar 1-2 işlemi birlikte yapmaya çalıştığımda donuyor ve ses takılması yapıyordu. Her takıldığında reset atmam gerekiyordu bir türlü çözümünü bulamamıştım. Bu olayların üstüne 2-3 kez format bile attım. Kasadaki fanlardan bir tanesi bozuk ve bilgisayarı ilk açtığımda ses yapıyor. Hafifçe fanın olduğu kısımdan dokunduğumda bu ses düzeliyordu. Az önce oyun oynarken yine dondu ve ses cızırdama yapmaya başladı. Kasaya hafifçe fanın olduğu kısımdan vurduktan sonra donma ve cızırdama bir anda geçti. Sizce nedeni ne olabilir? Teşekkür ederim şimdiden.

Büyük ihtimalle sorun burada. 4. nesil işlemci olduğu için sıkıntı çıkarıyor olabilir. Özellikle Windows 10 yüklüyse %95 işlemciden kaynaklıdır. Yinede garanti veremiyorum çünkü 1. Nesil i3 ile fps oyunu oynayanda gördüm i3 10300f ile bilgisayarı çökende. Ben burda sadece fikrimden bahsediyorum.

Son düzenleme:
Hocam yaklaşık 1 yıldır falan kullandığım masaüstü bilgisayar 1-2 işlemi birlikte yapmaya çalıştığımda donuyor ve ses takılması yapıyordu. Her takıldığında reset atmam gerekiyordu bir türlü çözümünü bulamamıştım. Bu olayların üstüne 2-3 kez format bile attım. Kasadaki fanlardan bir tanesi bozuk ve bilgisayarı ilk açtığımda ses yapıyor. Hafifçe fanın olduğu kısımdan dokunduğumda bu ses düzeliyordu. Az önce oyun oynarken yine dondu ve ses cızırdama yapmaya başladı. Kasaya hafifçe fanın olduğu kısımdan vurduktan sonra donma ve cızırdama bir anda geçti. Sizce nedeni ne olabilir? Teşekkür ederim şimdiden.

Eğer oyunların vs SSD de ise HDD'nin kablolarını çıkarıp biraz dener misin aynı sorunları yaşamıştım HDD'yi test ettim sorun yoktu ancak yine de takılıyordu HDD'yi çıkartınca sorun ortadan kalkmıştı bende.

Hocam bilgilendirme amaçlı yazıyorum. Bilgisayarı 4-5 gündür HDD'siz kullanıyorum. Şu anlık herhangi bir takılma olmadı. Teşekkür ederim cevap veren arkadaşlara.

Geri
Yukarı