Çözüldü Bilgisayardaki alakasız diski silince açılmamaya başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LiteJenxi

Decapat
Yer
Avcılar,Istanbul
Merhaba dostlar! Bilgisayarımda önceden Windows 11 vardı ve 1 yıla aşkın kullanıyordum.

Geçenlerde Windows 10'a döndüm bazı sebeplerden dolayı, fakat 3 tane diskimin arasında bir de ayrı bir 100 MB'lık bir disk daha ortaya çıktı ve bu Windows'un kurulu olduğu diske bağlı değildi yani onunla alakası yoktu. Bu bölüm sinirimi bozdu ve minipartition tool ile bunu kaldırdım ve bilgisayarı kapatmaya bastığımda oturum açma ekranına atmaya başladı sürekli.

Yeniden başlat tuşuna bastığımda "reboot insert boot Media in selected boot device and press a key" hatası vermeye başladı, bende korkunca güç kaynağındaki butondan bilgisayarı kapattım.

Çözüm
2. Diskteki EFI bölümünü silmişsiniz, ya format atacaksınız, ya da EFI bölümünü yeniden oluşturmayı deneyeceksiniz.

Bu Windows 10 için, 11 de çalışır mı denemek lazım.

2. Diskteki EFI bölümünü silmişsiniz, ya format atacaksınız, ya da EFI bölümünü yeniden oluşturmayı deneyeceksiniz.

Bu Windows 10 için, 11 de çalışır mı denemek lazım.

Çözüm
Sildiğiniz bölüm muhtemelen önyükleme bölümüydü. Diskin gözükmemesi için Disk Yönetimi üzerinden harf atamasını kaldırmanız gerekiyordu.

Geri döndürmenin bir yolu var mı emin değilim. İçine Windows 11 ISO dosyası yazılmış USB bellek ile bilgisayarınızı başlatıp, kurulum ekranındaki "Bilgisayarınızı onarın" seçeneğini kullanmayı deneyebilirsiniz.

Sildiğiniz bölüm muhtemelen önyükleme bölümüydü. Diskin gözükmemesi için Disk Yönetimi üzerinden harf atamasını kaldırmanız gerekiyordu.

Geri döndürmenin bir yolu var mı emin değilim. İçine Windows 11 ISO dosyası yazılmış USB bellek ile bilgisayarınızı başlatıp, kurulum ekranındaki "Bilgisayarınızı onarın" seçeneğini kullanmayı deneyebilirsiniz.
Ama o önyükleme bölümü Windows'un kurulu olduğu diske bağlı değildi. Windows M.2 SSD ye kuruluydu. O bölüm ise SSD ile birleşikti. Windows 11 deyken bu bölüm yoktu.

Ama o önyükleme bölümü Windows'un kurulu olduğu diske bağlı değildi. Windows M.2 SSD'ye kuruluydu. O bölüm ise SSD ile birleşikti. Windows 11'deyken bu bölüm yoktu.

Windows kurarken sistemde 2. Bir disk varsa, EFI bölümünü ona yazıyor, yani Windows bir diskte, boot dosyaları başka diskte oluyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı