Çözüldü Bilgisayarım Bios ekranı gelmeden reset atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

furkan karaal

Hectopat
Yer
Avcılar
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar Merhaba . Benim bilgisayar kasam eski . 2 tane fan yuvası var . Bir tane egzoz fan vardı ama önde fan yoktu . Ön taraftaki fan yuvasına 1 - 2 ay önce fan aldım . Sonra fark ettim ki ön fan yanlış yere üflüyormuş . Yönünü değiştirmek için kasanın içini açtım . Kasanın içi biraz tozlanmıştı. Bi' - iki üfledim temizlendi . Harddisk'te eski bir harddisk'ti. Vidaları yalama yapmış çıkmıyordu. Mecbur harddiski çıkarmadan değiştirmek zorunda kaldım . Sonra fanın yönünü değiştirdim. Baya bir işkence ile :) çünkü vidalar çok kalındı . Ve elim bazen harddiske çarpıyordu . Bilgisayarı açtığımda bilgisayar bios ekranı gelmeden reset atıyordu . Bende harddisk te sorun olacağını düşündüm. Ama sonra birde harddiski çıkartıp ta açmayı denedim belki bios a girer dedim olmadı . Prizleri falan kontrol ettim değişik prizler denedim olmadı . Güç kaynağım eski 6 yıllık acaba ondan mı kaynaklı ? Yoksa işlemcinin termal macunumu kurudu ? İşlemciyi alalı 6-7 ay oldu . Stok fanla kullanıyorum. RAM'im de yeni ama ilk defa duyduğum bir marka Patriot :) Bu kadar uzun yazmamın sebebi belki bir detay yakalayabilirsiniz diye :)

PC kasası

4347.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'yi sadece çıkarmak sorunu çözmez, belki HDD'de sorun vardır HDD'yi çıkarıp yenisini takarak denemeniz lazım. Aynı şekilde RAM'lerde de sorun olabilir onları da değiştirip denemek lazım.

Tamam onları da deneyeceğim . Peki güç kaynağı ile ilgili bir sorun olabilir mi ? BİOS pilini çıkartıp taksam herhangi bir faydası olur mu ?

Deneyebilirsin.

PSU modelini söylersen daha iyi yardımcı olurum.

BİOS pilini çıkarıp taktım olmadı . Bilgisayar bileşenlerini tam anlamıyla temizlemedim. Bi' - iki üfledim sadece .

Kasada bir şeyler hareket etmiş sanki. RAM'ler yerinden oynamış olabilir. Bileşenleri çıkar yeniden tak en iyisi. Kablolarında tam oturduğundan emin ol.

RAM değil de işlemci soğutucusu tam monte edilmemişse sorun yaratabilir, ayakların dördü de çok sıkı şekilde sabitlenmesi lazım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı