Çözüldü Bilgisayarım Bios ekranı gelmeden reset atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
RAM değil de işlemci soğutucusu tam monte edilmemişse sorun yaratabilir, ayakların dördü de çok sıkı şekilde sabitlenmesi lazım.
RAM bozuk yada olmazsa sistem açılmaz. Sistem yeniden başlar. Bilmeden yorum yapmayalım :) Ayrıca işlemci soğutucusunun tam monte edilmemesinin ayaklarının bağlanmamasının reset atmakla doğrudan ilgisi yoktur ;)

Anakart bozuk olabilir. Bios ekranı gelmiyor dedin.

İlk önce CPU fanını kontrol et, elinde termal macun varsa silip iyice sürüp sıkıca tak. İşlemci ile ilgisi yoktur diyen arkadaş Soğutucu fanını işlemciden ayır ve çalıştır bakalım ne olacak.
Harici bir ekran kartı takılı ise çıkartıp onboarddan deneyin, Tozu iyice silmedi isen tüm pcyi temizle. Sonra PSU'dan Çıkan tüm bağlı kabloları çıkar ve tekrar yerine tak, cmos reset ve bios reset yapıp Sistemi çalıştır.

Ben RAM ile alakası yok demedim ki, arkadaşımız zaten RAM'leri düzgün şekilde monte ettim diyor. Yoksa RAM olmasa sistem Boot etmez. :)

Kelimenin anlamını anlayamamışsın. Ram yukarda mervres modum açıkladığı gibi Rami 2. planda olduğunu anlatmaya çalışmış, çünkü kontrol ettim diye Konu sahibi belirtmiş. Olmaz diye bişey dememiş yani.

Kelimenin anlamını anlayamamışsın. Ram yukarda mervres modum açıkladığı gibi Rami 2. planda olduğunu anlatmaya çalışmış, çünkü kontrol ettim diye Konu sahibi belirtmiş. Olmaz diye bişey dememiş yani.
Ben konu sahibinin açıklamasında ''RAM'leri kontrol ettim'' diye bir yazısını göremedim :)

Ben konu sahibinin açıklamasında ''RAM'leri kontrol ettim'' diye bir yazısını göremedim :)
Ramleri kontrol ettim diye belirtmesine gerek yok heralde, konu sahibi de Ramler daha yeni demiş haliyle doğru takılmıştır. En başda mervres Ramleri dene dedi. Bu kadar sözle denemedi ise bişey diyemem. Kısaca öneri yapılmış ve yaptı olarak Varsayıyorum.

Ramleri kontrol ettim diye belirtmesine gerek yok heralde, konu sahibi de Ramler daha yeni demiş haliyle doğru takılmıştır. En başda mervres Ramleri dene dedi. Bu kadar sözle denemedi ise bişey diyemem. Kısaca öneri yapılmış ve yaptı olarak Varsayıyorum.
Önce bir yazım kurallarına uy, ondan sonra yorum yap :)

O zaman RAM'leri kontrol etmiş deme. Yeni bir RAM imkanı yok bozulamaz doğru...

Bence birbirinizle atışmak yerine, çözüm önerilerinde bulunun...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı