Bilgisayarın ekranı durduk yere gidiyor

incisquirtle

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5500
RX 6600
Meslek
filmmaker, youtube creator menager, music producer
Merhaba arkadaşlar kasamın özellikleri şöyle.
  • Ryzen 5 2600.
  • RX 5500 XT.
  • 2x8GB Corsair Vengeance 3000MHz CL16 RAM.
  • Gigabyte B450 DS3h.
  • XPG SX6000PRo.
  • Sharkoon 650W 80+
  • W11 64 Bit işletim sistemi.

Bu durum nadir de olsa çok can sıkıcı bir hal almaya başladı. Kasanın görüntü vermesi kesiliyor kasanın ve klavye farenin ışıkları yanmasına rağmen monitöre görüntü gelmiyor. Kapatıp açınca da durum düzelmiyor. RAM slotlarını değiştiriyorum bu sefer durum düzelip bilgisayar açılsa da ekran kartı Driver'ı silinmiş oluyor ve yeniden yüklemek zorunda kalıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek ihtimalle bir virüs driver'inizi bilgisayar açıkken siliyor.

RAM slotlarını söküp takınca düzelmesi saçmalıktan ibaret. O esnada bir kahve koyun, yine düzelir. Olay şu ki zaman harcıyorsunuz ve o esnada sistem düzeliyor. Vanilyalı dondurma yerine kakaolu dondurma satın alan adamın aracının sadece kakaolu dondurma alırken bozulması gibi... Uzun hikaye. Aratınca bulursun.

Neyse, enough bullshitttin'. Ekran kartın arızalı diye düşünüyorum.
Yüksek ihtimalle bir virüs driver'inizi bilgisayar açıkken siliyor.
Yok artık yani... I'll call it a bullshit.

Silinen sürücü ile bir sonraki açılışta görüntü vermemesi asrasında nasıl bağ kurdunuz abicim? PC açılırken sürücü diye bir şey olmaz. Sürücler Windows boot ederken devreye girer.

@Silinen üye Kartının marka modeli ne?

RAM slotlarını söküp takınca düzelmesi saçmalıktan ibaret. O esnada bir kahve koyun, yine düzelir. Olay şu ki zaman harcıyorsunuz ve o esnada sistem düzeliyor. Vanilyalı dondurma yerine kakaolu dondurma satın alan adamın aracının sadece kakaolu dondurma alırken bozulması gibi... Uzun hikaye. Aratınca bulursun.

Recep hocam uzun süreler boyunca bekledim ekran gittiğinde hiçbir şekilde bir şey olmadı kapatıp açmayı denediğimde de sonuç aynıydı. RAM slotlarını değiştirdiğimde ise Driver silinmiş bir şekilde bilgisayar açılıyor. Bu sefer de de olduğu gibi. Hangi testi yapmam gerekiyor ekran kartı arızasını bulmak için?

Şu anda Driver'ı yüklüyordum böyle bir hata aldım.

1631727301777.png

O ekran kartı pce Express X8 idi. Bu sorunu bir tek siz yaşamıyorsunuz bu karta sahip birçok kişi yaşıyor. Görünttü vermemeyi anladımda driver sorununu anlayamadım.

Silinen sürücü ile bir sonraki açılışta görüntü vermemesi asrasında nasıl bağ kurdunuz abicim? PC açılırken sürücü diye bir şey olmaz. Sürücler Windows boot ederken devreye girer.

@Silinen üye Kartının marka modeli ne?

Sapphire Nitro 4 GB

Ekran kartı veya monitör besleme kartı sorunu gibi duruyor. Monitörün ışıkları vb. varsa yanıyor ama göruntü gelmiyorsa muhtemelen besleme kartı sorunudur diye tahmin ediyorum. Görüntü geliyorsa besleme kartı sorunu değildir, ekran kartını bir garantiye gönderin. Driver'in silinmesi çok anormal geldi.

Böyle kesin bir kanıya varamazsın. Hatalı.
Haklısınız, başına "muhtemelen" yazmayı unutmuşum. Floresan vb. arızası da olabilir veya başka bir şey de olabilir. Düzelttim. Ayrıca Sapphire ekran kartları çok sorun çıkartıyor, arızanın ekran kartı yüzünden olması şu an en yüksek ihtimal. Ekran kartı modelini yeni gördüm.

Geri
Yukarı