Bin Lirayı Altına mı yatırsam?

Yani benim demek istediğim gün geçtikçe her şeyin fiyatı artıyor ama çalışanlarda zam alıyor. 5 sene öncesini şuan karşılaştırmak biraz yanlış olmuş gibi geldi bana. :)

Yani benim demek istediğim gün geçtikçe her şeyin fiyatı artıyor ama çalışanlarda zam alıyor. 5 sene öncesini şuan karşılaştırmak biraz yanlış olmuş gibi geldi bana. :)
İşte benim,de demek istediğim o.

Konuyu açan Arkadaş' a şunu diye biliriz; Altın, vs bunlar biraz nasip biraz'da şans işi, bakarsın yarın veya 3-5 ay sonra Altın ikiye katladı Arkadaşımızın'da 1000 TL'si 1500-2000 TL oldu.:)

Bitcoin al ama olayı biliyorsan al anında bulaşma atlama.

2014 yılındaTechnopat Sosyal'de hunharca aktif olduğum zamanlardan bir mesajıma bildirim geldi birisi beğenmiş 6 yıl sonra ben de konuyu hortlatmak istemezdim ama ufacık minnacık bir hesap yapmak istedim.

2014 yılında tam o gün dolar kuruyla 2.17 TL fiyatı üzerinden 460 dolar alabiliyordu,
2014 yılında tam o gün 1 Bitcoin 503 dolardı,

Üstüne biraz daha ekleyip hesabına 1 Bitcoin alabilirdi.

10.11.2020 itibarıyla 1 dolar 8, 12 Türk Lirası,
10.11.2020 itibarıyla 1 Bitcoin 15.313, 90 ABD Doları,
10.11.2020 itibarıyla 1 Bitcoin 124.249, 00 Türk Lirası

Birikimini dolar olarak devam düşünürsek yatırımı 6 yılda 30 kat değerlendi,
Birikimini Türk lirası olarak düşünürsek yatırımı 124 kat değerlendi.

15 yaşındaydım bu yorumu yaptığım zaman. Şu an 21 yaşındayım geldiğim noktaya bakıyorum o zamandan ne yazık ki hiç ilerleme yok maddi anlamda. Başlığı çok uzun zaman sonra yeniden gündeme getirdim biliyorum yanlış ama hesapladım ne yazık ki ve sizinle de paylaşmak istedim.

İyi forumlar diliyorum herkese.

10 yıl önce çeyrek altın 25 30 liraydı 5 yıl önce hatırlıyorum 50 60 liraydı şimdi oldu 150 160. Yıllık bazda hiç düşmemiş. Kar ederim ama ortalama ne kadar ederim onu bilmek istiyordum. :)
Şu mesajla bir 10 dakika bakıştım...
Umarım yatırım yapmıştır.

Geri
Yukarı