Binaya kadar fiber kablo çekildikten sonra fiber bağlantısı ne zaman verilir?

Dairede fiber var kutuyu baglayinca hemen acilir dedi adam yapan kisi insallah cok fark var mi birde

Vallahi bize Fiber Ana hat kablosu geldi, 6 gün sonra Taşeron ekip gelip daire içine kadar fiber kablo çekti, 42 gün sonrada Binaya Fiber Kutu geldi (5 Mayıs). Kutu geleli 11 gün olmuş ama altyapı sorgulama sitelerinde Fiber henüz gözükmüyor. Gözükmediği içinde Fiber'e geçemiyorum.

Ne yazık ki bu uzun ve sancılı bir süreç. Birisini arayıp derdini anlatamıyorsun veya çözüme kavuşturamıyorsun. Çünkü sistemlerde Fiber gözükmediğinden sana hemen: "Fiber yok ki" diyorlar.
Kara deliğe düşüyorsun tam o anda :)

Örnek:
  • TT müşteri hizmetleri aranır
  • Binama Fiber ile ilgili her şeyin geldiğini ve geçmek istediğinizi söylersiniz
  • Adres bilgisini bizden ister
  • Sonra herkesin yapabileceği gibi internetten altyapısı sorgusu yapar
  • Der ki: Bulunduğunuz yerde Fiber yok.
  • Siz de dersiniz ki: eeee fiber geldi, kutu taktılar, eve kadar kablo çektiler
  • Şu an bizde gözükmüyor diye cevap verirler ve eklerler: TT'ye geçin fiber geldiğinde hemen geçersiniz
  • Yok dersiniz, istemiyorum dersiniz ama onlar size kampanyalarını anlatmaya başlar
  • Zartt diye telefonu kapatıp fiber ne zaman gelecek diye düşünmeyi bırakmaya başlarsınız
  • Aradan uzun bir zaman geçer, dersin ki: ulan şu altyapı sorgusunu yapayım belki aktif olmuştur
  • Bi bakarsınız fiber gelmiş de haberiniz yokmuş (o sırada 2-3 yıldır bekleyenlere o7)
  • Hemen geçiş için operatörünüze ulaşırsınız
  • TT'nin ekip göndermesini beklemekle yine sabrınız zorlanmaya başlar
  • Ekip gelip ONT ve Modem kurduktan sonra İnternete erişirsiniz ve kurtulursunuz.

Süreç böyle ilerleyecek. En iyi cevapları TT bölge müdürlüğü altyapı biriminden alabilirsiniz.
Şimdiden Allah kolaylık versin....

Vallahi bize Fiber Ana hat kablosu geldi, 6 gün sonra Taşeron ekip gelip daire içine kadar fiber kablo çekti, 42 gün sonrada Binaya Fiber Kutu geldi (5 Mayıs). Kutu geleli 11 gün olmuş ama altyapı sorgulama sitelerinde Fiber henüz gözükmüyor. Gözükmediği içinde Fiber'e geçemiyorum.

Ne yazık ki bu uzun ve sancılı bir süreç. Birisini arayıp derdini anlatamıyorsun veya çözüme kavuşturamıyorsun. Çünkü sistemlerde Fiber gözükmediğinden sana hemen: "Fiber yok ki" diyorlar.
Kara deliğe düşüyorsun tam o anda :)

Örnek:
  • TT müşteri hizmetleri aranır
  • Binama Fiber ile ilgili her şeyin geldiğini ve geçmek istediğinizi söylersiniz
  • Adres bilgisini bizden ister
  • Sonra herkesin yapabileceği gibi internetten altyapısı sorgusu yapar
  • Der ki: Bulunduğunuz yerde Fiber yok.
  • Siz de dersiniz ki: eeee fiber geldi, kutu taktılar, eve kadar kablo çektiler
  • Şu an bizde gözükmüyor diye cevap verirler ve eklerler: TT'ye geçin fiber geldiğinde hemen geçersiniz
  • Yok dersiniz, istemiyorum dersiniz ama onlar size kampanyalarını anlatmaya başlar
  • Zartt diye telefonu kapatıp fiber ne zaman gelecek diye düşünmeyi bırakmaya başlarsınız
  • Aradan uzun bir zaman geçer, dersin ki: ulan şu altyapı sorgusunu yapayım belki aktif olmuştur
  • Bi bakarsınız fiber gelmiş de haberiniz yokmuş (o sırada 2-3 yıldır bekleyenlere o7)
  • Hemen geçiş için operatörünüze ulaşırsınız
  • TT'nin ekip göndermesini beklemekle yine sabrınız zorlanmaya başlar
  • Ekip gelip ONT ve Modem kurduktan sonra İnternete erişirsiniz ve kurtulursunuz.

Süreç böyle ilerleyecek. En iyi cevapları TT bölge müdürlüğü altyapı biriminden alabilirsiniz.
Şimdiden Allah kolaylık versin....
Allah kimseyi TT'Nin eline düşürmesin ve hızıyla sınamasın 😀 konuyu açalı 2 ay oldu 15 gün sonra 3 Ay olacak hala aynı vaziyet

Bir gelişme var mı? @onur siyamoğlu @Kaan1881
Ben hala fiber'in aktif olmasını bekliyorum. Yani altyapı sorgusunda fiber gözükmesini bekliyorum 19 gündür.

1716538313067.png

Güncelleme...

@onur siyamoğlu @Kaan1881

Bugün dairelerden gelen OBK'ları binaya takılan Fiber kutusunun içine alıp bağlantıları yapmışlar.
Hemen altyapı sorgusu yaptım ancak hala Fiber gözükmüyor. Tek değişiklik, OFDK geldiğinde altyapım yok gözüküyordu şimdi var gözüküyor (VDSL).

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-05-27 at 7.14.57 PM (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-05-27 at 7.14.57 PM (1).jpeg
    150 KB · Görüntüleme: 14
  • WhatsApp Image 2024-05-27 at 7.14.57 PM.jpeg
    WhatsApp Image 2024-05-27 at 7.14.57 PM.jpeg
    136,5 KB · Görüntüleme: 16
  • 1716826664169.png
    1716826664169.png
    18,6 KB · Görüntüleme: 19
Yine altyapı bilgim gitti. Arkada sürekli bi' şeyler oluyor.

Dosya Ekleri

• 1716908705926.png
    1716908705926.png
    15,6 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı