BIOS resetleme sonrası HDD görünmüyor

BaranBEYAZ

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Nitro 5 an517-54
i5 11400h
3050 laptop
32gb ram
BIOS'u girip sıfırladım, sıfırlamadan önce 3 adet diskim vardı. Sıfırladıktan sonra açtım, sadece C diski görünüyor, diğerleri görünmüyor. Ne yapabilirim, yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diski 3 e bölmüşsünüz sanırım, eğer öyleyse yani 3 farklı harddisk yoksa bilgisayar sağ tık> yönet> disk yönetiminde aşağıda 3 tane disk bölümü göreceksiniz c olana birşey yapmayacaksınız kalan 2 sine sağ tıklayıp harf ata diyeceksiniz ve bir harf seçip atayacaksınız.

Diski 3 e bölmüşsünüz sanırım, eğer öyleyse yani 3 farklı harddisk yoksa bilgisayar sağ tık> yönet> disk yönetiminde aşağıda 3 tane disk bölümü göreceksiniz c olana birşey yapmayacaksınız kalan 2 sine sağ tıklayıp harf ata diyeceksiniz ve bir harf seçip atayacaksınız.

Yok 3 adet diskim var.
Ana kartım Asus p5pl2-e

Yok 3 adet diskim var.
Ana kartım Asus p5pl2-e
Öncelikle aygıt yöneticisi altında kaç tane harddisk görünüyor bir de ona bakmak lazım.
Aklıma gelen ihtimal.
-Sata diskleri yöneten ekstra bir kontrolcü var ve o kontrolcü ayarları değişmiştir.
Biosunuzun fotoğraflarını atarsanız yardımcı olma ihtimali daha çok artıyor.

Öncelikle aygıt yöneticisi altında kaç tane harddisk görünüyor bir de ona bakmak lazım.
Aklıma gelen ihtimal.
-Sata diskleri yöneten ekstra bir kontrolcü var ve o kontrolcü ayarları değişmiştir.
Biosunuzun fotoğraflarını atarsanız yardımcı olma ihtimali daha çok artıyor.

Aygıt yöneticisinde de 1 tane görünüyor.
Bios ta orada 3. 4. Yer var ya normalde orada görünüyorlardı diskler
Şimdi not detected yazıyor

20200224_211012.jpg

BIOS'u girip sıfırladım, sıfırlamadan önce 3 adet diskim vardı. Sıfırladıktan sonra açtım, sadece C diski görünüyor, diğerleri görünmüyor. Ne yapabilirim, yardımcı olabilecek var mı?

Başlatma seçeneklerine gelip 1. inci başlatmayı hangi disk kuruluyssa onu seçin veya Windows'lu bir şey çıkıcak onu 1.ci yapın eğer bu da olmassa kabloları kontrol edin temassızlık olabilir.

Başlatma seçeneklerine gelip 1. inci başlatmayı hangi disk kuruluyssa onu seçin veya Windows'lu bir şey çıkıcak onu 1.ci yapın eğer bu da olmassa kabloları kontrol edin temassızlık olabilir.
Kabloları kontrol ettim
Başlatma seçeneklerinde ön yükleme orayı diyorsan sadece 1 tane var orada

Bios resetleme sonrası HDD görmemesi genelde SATA/AHCI ayarlarının da sıfırlanmasından kaynaklanıyor bir kontrol edin. Ayarı AHCI olarak değiştirin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı