BIOS Şifresi nasıl kaldırılır?

Rovelve

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba bende bir iş bilgisayarı var kısıtlı olduğu için bir şey indiremiyorum internetten SSD kutusu aldım bendeki başka bir SSD'yi USB yardımıyla takacaktım ama o SSD'yi BIOS'dan aktif etmem lazım ama BIOS şifresini bilmiyorum ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bende bir iş bilgisayarı var kısıtlı olduğu için bir şey indiremiyorum internetten SSD kutusu aldım bendeki başka bir SSD'yi USB yardımıyla takacaktım ama o SSD'yi BIOS'dan aktif etmem lazım ama BIOS şifresini bilmiyorum ne yapabilirim?
BİOS u manuel olarak sıfırlayarak
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS pilini sökmeyi deneyin ve bir süre bekleyin ve yeniden takın eğer masaüstü ise bu işlemi yapmadan önce fişi çekin hem güvenlik hem sıfırlayabilmesi için. Eğer laptopsa hem fişi çekin hem çıkabiliyorsa bataryayı çıkartın.

BIOS pilini çıkarıp takmayı dener misiniz?

Bilgisayar iş bilgisayarı içini açmak istemiyorum şimdi bir şey falan olur.

BIOS pilini sökmeyi deneyin ve bir süre bekleyin ve yeniden takın eğer masaüstü ise bu işlemi yapmadan önce fişi çekin hem güvenlik hem sıfırlayabilmesi için. Eğer laptopsa hem fişi çekin hem çıkabiliyorsa bataryayı çıkartın.

Modeli HP 450 G6 galiba pil çıkmıyor.

Bununla ilgili şöyle bir makalemiz var;

de- animatör isimli kurmak için yönetici izni gerekmiyor mu? iş bilgisayarı oldugu için amin sifresi istiyor exe kurarken

Hiçbir şey olmaz çıkarı ver.

Hocam simdi BIOS pilinin çıkıp çıkmadığını bile bilmiyorken risk almaya degmezki ayrıca iş yeri anlarsada sıkıntılı olur.

De- animatör isimli kurmak için yönetici izni gerekmiyor mu? İş bilgisayarı oldugu için amin sifresi istiyor exe kurarken.

Hocam simdi BIOS pilinin çıkıp çıkmadığını bile bilmiyorken risk almaya degmezki ayrıca iş yeri anlarsada sıkıntılı olur.

Başka yolu yok diye biliyorum üstelik tecrübe edinmek gerek ileride belki yine karşılaşırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı