Çözüldü BIOS Update sonrası BIOS'a girilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

METANİC

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar, bu akşam BIOS'umun eski olduğunu far ettim ve MSI'ın sitesinden kararlı sürümü indirip kurdum. Sonra PC kendini yeniden başlattı ve artık anakart logosu gelmiyor direk Windows açılıyor bu yüzden BIOS'a giremiyorum. Shift tuşuna basılı tutarak kurtarma bölümünden UEFI seçeneğini seçerek deneyince bu sefer hiç ekran gelmiyor. Sizce sorun neden kaynaklı? Forumda aynı sorunu yaşayan başkaları da var o çözümleri de uygulayacağım. Anakartım MSI A320M A-PRO. @Recep Baltaş

Son düzenleme:
Çözüm
@Emir M. @SARS-CoV-2 hocalarım sorunu çözdüm. Bu çözüm umarım başka arkadaşlara da yardımcı olur. Şimdi hocam ilk önce BIOS silindiğini ve tekrar programlanacağını söylemiştim. Sorun bu değilmiş. Bilgisayarcıya götürünce onda sorunsuzca açıldı burada sorunun monitörde veya dönüştürücüde olduğunu anladım. Çok monitör değiştirdim. En sonunda sorunun dönüştürücüden kaynaklandığı ortaya çıktı. Normalde HDMI to VGA görüntü gelmiyordu. Ama DisplayPort to VGA dönüştürücüsüne geçtim ve NVIDIA'nın bu sürücüsünü indiridim ve BIOS ekranı sorunsuzca artık açılıyor. Yardım etmeye çalışan herkese teşekkürler.
Sorun yaşamadığınız BIOS'a geri dönebilirsiniz veyahut yapmanız gereken bir ayar varsa önceden hepsini yapın yeni BIOS çıkana kadar da bu şekilde kullanın.

Sağ olun hocam yarın tüm çözümleri deneyip yazacağım.

Sorun yaşamadığınız BIOS'a geri dönebilirsiniz veyahut yapmanız gereken bir ayar varsa önceden hepsini yapın yeni BIOS çıkana kadar da bu şekilde kullanın.

Hocam sanırım sorun bu konudaki arkadaşın anlattığı şey yüzünden oldu ben yarın BIOS ekranı gelirse işlemcimin desteklediği BIOS sürümünü flasha atıp onu kuracağım. Sorun büyük ihtimalle benim kontrol etmeden direk son sürümü indirmemden kaynaklandı.

Son düzenleme:
İşlemci desteklenmese sistem hiç açılmazdı, Windows'u bile göremezdiniz.

Hocam TV'ye bağlayıp denedim, farklı ekran kartı kullanarak denedim hiçbir şekilde anakart logosu gelmiyor BIOS açılmıyor. Her şeyi de düzgün yapmıştım neden böyle bir sorun çıktı anlamadım. En son çare garantiye göndereceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı