Bir evde 2 bilgisayar olamaz mı?

Son düzenleme:
Ben iki PC olmasına karşı değilim, karşı durduğum; konuyu açan arkadaşın ailesine karşı tutumu.
Arkadaşın ailesine karşı tutumu gayet güzel ben 2 bilgisayar isterim diye tutturup evde kavga çıkarmıyor.

İki kardeşiz, 10 yıldır bir PC'yi paylaşmaya çalışıyoruz. Eskiden çocuktuk tamamda şu an yaşım 18, yakında ilk PC mi toplamayı düşünüyorum diğer PC de kardeşime kalır diye düşünmüştüm ama ailem yeni PC aldığımız zaman eskisini satacağını söyledi. ben de karşı çıktım, neymiş "bir evde 2 bilgisayar mı olur? Elalemde yok. Hiçbir evde 2 bilgisayar görmedim. Bir eve 2 bilgisayar lüks" falan filan, biz beraber oyun oynamak istiyoruz. Anlatamıyorum. Yorumlarınızı aileme göstermek istiyorum. Düşüncelerinizi bekliyorum.

Not: Maddi durumumuz ne iyi ne kötü, kardeşimle ben kendi maaşımızla yapmak istiyoruz bunları.
Hocam ailenize eğer evde tek PC olursa kardeşinizin internet kafelere gideceğini ve oralarda kötü huylar edineceğini ağızının bozulacağını söyleyin

Bizim eve 2.si geliyor tanıdıkta 3-4 tane var. Ama gerçi ailen o senin sen haklı olsan bile kendi dediklerinden asla vazgeçmiyorlar yazılı kanıt bile sunsan.

18 yaşında iken ailen bu şekilde eski kafalıysa ya yaşları 70'e dayanmış ya da über über über dindarlıkla kafayı bozup her teknolojik gördüğü alete iğreltiyle bakıp gavurun icadı diyen psikolojik sorunlarla cebelleşen insandır. 2 iş laptopum var ve bir adet PC'ye sahibim gündelik hayatım için. Babamın ise kendine ait 2 PC'si mevcut. Oldu olacak telefonlarımızı da paylaşalım? Nasıl olsa kardeşiz 2 telefona ne gerek var paylaşılır. Annen hiç bir yorumlara katılmıyor ise şu an annenin gözünde yaratık gibiyizdir :D

Yeni konular

Geri
Yukarı