Birçok alanda kendimi geliştirmek için tavsiye

Eğer fahrenheit 451 okunuyorsan yanına 1984 okumak farzdır.

Hayvan çiftliği kitabı da var. 😋

1984 pek sarmadığı için en sona bıraktım onu.
@Noksiad İletişim bilgilerim imzamda mevcut. İstediğin zaman yardım almak için yazabilirsin. :) Ayrıca "erken/geç" kavramını unut. Öğrenmenin yaşı yoktur.

Hayvan çiftliği kitabı da var. 😋

1984 pek sarmadığı için en sona bıraktım onu.
@Noksiad İletişim bilgilerim imzamda mevcut. İstediğin zaman yardım almak için yazabilirsin. :) Ayrıca "erken/geç" kavramını unut. Öğrenmenin yaşı yoktur.
Eklerim hocam dc'yi yoğun kullanmam ama steam derseniz ekleyim .

Merhaba, kendimi birçok alanda geliştirmek istiyorum ama hangi alandan yapabilirim bilmiyorum. Kendimi şu an tarih alanında geliştirmekteyim ama tek başına yeterli olmuyor. Ayrıca bilgisayar donanımı olarak teori alanında kendimi geliştirmiş durumdayım. Teori derken Ryzen 5 3600E RTX 2060 uyarı biliyorum örnek vermek için söyledim illa o olacak diye bir neden yok dostlar. Yakında bir spora başlayacağım ama o da yeterli gelmiyor. Ne önerirsiniz şahsen tavsiyelerinizi çok önemsiyorum. Ayrı yetende pek sosyal çevrem geniş değil hatta hiç yok diyebilirim asosyalim içe kapanarak neler yaparım. Nedir tavsiyeleriniz.
Dövüş sanatlarıyla ilgilenebilirsin

Kitap okumak/yazmak,
dil öğrenme/geliştirmek,
yazılım öğrenmek,
grafik/tasarım öğrenmek,
kodlama/programlama öğrenmek,
spor yapmak,
resim çizmek,
müzik enstrümanı çalmak/vokal dersi almak,
vücut geliştirmek,
tek başına yolculuğa çıkmak,
sevişmek,
yemek yapmak,
yabancı film/dizi izlemek,
tarihini/dinini bilmek,
orman/kamp vahşi doğaya çıkmak,
hayvanları, anatomilerini araştırıp bilgi sahibi olmak,
temel ilk yardım dersi almak,
dans öğrenmek,
doğa yürüyüşüne çıkıp doğayı tanımak,
varlık nedenini sorgulamak,
parametre veya paraşüt gibi farklı extreme sporlar yapmak,
yeni ve farklı maceralara atılmak.

Bu örneklerimin hepsinin yapılması veya biraz olsa'da bilmek lazım ama, yatkın olduğun konuyu bilip kendin belirlesen'de olur.

Yazılımcı olarak önerebileceğim; iş alanında eğer matematik-mühendislik alanlarında ile ilgiliyseniz kesinlikle yazılım öğrenmek ilk önceliğiniz olsun. C diliyle öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bakış açınızı çok değiştirecektir. Her alanda işinize yarar.

Bana kalırsa ilgi duyduğun bir alanda gelişmeye çalışmak hem eğlenceli hem öğretici olur. Bir oraya bir buraya atlama kendini 3-5'e bölemiyorsan. Aksi halde odaklanman çok zor olacaktır. Tavsiyem bir alanda kendini geliştirirken dinlenme amaçlı hobi edin onunla uğraş. Örnek olarak ingilizceni ilerletiyorsun diyelim, hobi olarak bir teleskop alıp akşam gökyüzünü inceleyebilirsin. Çok keyiflidir de bu arada. El becerin iyiyse farklı pek çok hobi edinebilirsin.

@Noksiad Orada her şey yazıyor.
bende gözükmüyor hocam Benim ismim. (Van of Mudit) steam nickimdir.
Yazılımcı olarak önerebileceğim; iş alanında eğer matematik-mühendislik alanlarında ile ilgiliyseniz kesinlikle yazılım öğrenmek ilk önceliğiniz olsun. C diliyle öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bakış açınızı çok değiştirecektir. Her alanda işinize yarar.
Nereden başlamalıyım peki internetten bir video serisi önerebilir misiniz . Ve C dilinin birkaç türü var hangisinden başlamalıyım .

bende gözükmüyor hocam Benim ismim. (Van of Mudit) steam nickimdir.

Nereden başlamalıyım peki internetten bir video serisi önerebilir misiniz . Ve C dilinin birkaç türü var hangisinden başlamalıyım .
Onlar C'nin türleri değil, C dili üzerine yazılmış diller.
Şair burada sonunda ++ veya # işareti olmayan C dilinden bahsediyor.

Hocam İngilizce için haluk tatar hocamızı öneririm. Sizi direk kurallarla boğmuyor. Kanalında ücretsiz şekilde büyük bir kısmı var. Eğer tam içeriği görmek isterseniz kanala katılabilirsiniz. Ücretsiz olan kısım da gayet yeterlidir bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı