Bloğumdan ne kadar para kazanırım?

Ben adensemi iptal ettim toplam görüntülenmem 10K olduğunda ve 100 yayınım olduğunda açacağım içeriklerim faso fiso değil onaylanmırmı 1 ay içerisinden (kesin bir şey diyemeyeceğini biliyorum tahminen soruyorum)
Örenkleri yok değil var ama özel domain olmayan bloglara genellikle daha zor çıkıyor Adsense.

@Fermion Onay çıkmış mı diye bir kontrol edeyim dedim 2 haftadır bekliyorum. Bu sefer inceleme uzun sürmüştü ama sonuç hüsran bir red daha.
Eki Görüntüle 775542
Benimki de öyleydi. Eskiden (geçen sene) red verdiğinde nedenini söylüyordu. Şimdi o da yok. Bir ara tema güncellemesi yaptım o zaman başvurmuştum temadan kaynaklı kabul etmedi. Ben de tasarımımı bozmamak için bir daha uğraşmamıştım kaldı öyle. Blogger'da işler daha zor zaten. Ama sonuç olarak bu işi Adsense kadar iyi yapan da yok. Diğer firmalara bu bir değil.

Benimki de öyleydi. Eskiden (geçen sene) Red verdiğinde nedenini söylüyordu. Şimdi o da yok. Bir ara tema güncellemesi yaptım o zaman başvurmuştum temadan kaynaklı kabul etmedi. Ben de tasarımımı bozmamak için bir daha uğraşmamıştım kaldı öyle. Blogger'da işler daha zor zaten. Ama sonuç olarak bu işi adsense kadar iyi yapan da yok. Diğer firmalara bu bir değil.

Bloğuma girince görüntülenmem artıyor bloğumun peki parayı bloğa girmemi getiriyor yazdığım makaleyemi mesela bir makale 5K görüntülense ne kadar gelir.

Kaç bine kadar kazandığımız paralar vergiden muaf oluyor?

Öyle bir şey olduğunu sanmıyorum. Para kazanmaya başladığın anda vergi vermen gerekiyor diyor biliyorum. Senelerce böyle internet üzerinden haberi olmadan para kazanıp sonradan yüz binlerce lira ceza ödemek zorunda kalan insanlar olabiliyor. Belki Blog için geçerli değildir ama teknik olarak para kazanmaya başladığın an devlete vergi veriyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı