Bootstrap vs JavaScript

Berat.xx56

Centipat
Artık meraktan çatladım. Şu meşhur JS neymiş artık sabırsızlanıyorum 😃 Elimden geldiğince HTML CSS'de fazla pratik yapıyorum ve artık başlamak istiyorum derken Bootstrap da nereden çıktı? Araştırdım biraz. Sizce tavsiyeleriniz nelerdir? Bootstrap öğrendikten sonra mı JS'ye geçeyim?

Bootstrap'ı boş ver, Tailwind öğren çok daha özgür olursun tasarım oluştururken. Tailwind'in yapısı da basit zaten, sadece classname'leri ezberlemen gerekiyor birazcık da config düzenleyebilsen (font-family gibi durumlar için gerekebiliyor) yeterli.

Ondan sonra JavaScript'e geçersin.

Bootstrap'ı boş ver, Tailwind öğren çok daha özgür olursun tasarım oluştururken. Tailwind'in yapısı da basit zaten, sadece classname'leri ezberlemen gerekiyor birazcık da config düzenleyebilsen (font-family gibi durumlar için gerekebiliyor) yeterli.

Ondan sonra JavaScript'e geçersin.
Bence haklısınız bootstrap'in back-end yazanlar için daha uygun olduğunu duydum şimdilik B planımda kalsın şu tailwind nedir bi araştırayim hocam teşekkürler :)

Bootstrap Back-End'ini yazdığınız bir uygulamayı hızlı bir şekilde test etmek için kullanılıyor genelde ya da kullanıcıların erişimine sunulmayan (admin panel vb.) yerleri hızlıca halletmek için kullanılıyor.

Bootstrap bir CSS kütüphanesi desek yeridir "frontend için". Size hazır kodlar ile CSS yazdırmadan işinizi bitirmenizi sağlar.

Önerim Tailwind öğrenmeniz. Hem daha basit. Hem de daha iyi bir kullanımı var ayrıca sınırı yok. Bootstrap sınırlayıcı.

Tailwind'i class'a yazarak kullanırız. Mesela şuan React + Tailwind ile çalışıyorum. En basit örnekle aşağıda ki kod
1686087666740.png
da h1'e yazı boyutuna "xl" ol yani 1.25rem diyoruz. background-color: gray ama 900 tonu, color:red ama 500 tonu. Böyle böyle gidiyor bu. Mesela flex yazarsan flex vermiş oluyorsun.

Docs'u aşırı basit.

Bootstrap bir CSS kütüphanesi desek yeridir "frontend için". Size hazır kodlar ile CSS yazdırmadan işinizi bitirmenizi sağlar.

Önerim Tailwind öğrenmeniz. Hem daha basit. Hem de daha iyi bir kullanımı var ayrıca sınırı yok. Bootstrap sınırlayıcı.

Tailwind'i class'a yazarak kullanırız. Mesela şuan React + Tailwind ile çalışıyorum. En basit örnekle aşağıda ki kod Eki Görüntüle 1810146 da h1'e yazı boyutuna "xl" ol yani 1.25rem diyoruz. background-color: gray ama 900 tonu, color:red ama 500 tonu. Böyle böyle gidiyor bu. Mesela flex yazarsan flex vermiş oluyorsun.

Docs'u aşırı basit.

Tamam hocam kararımı verdim yarın başlıyorum çok teşekkürler tavsiyeniz için :)

Geri
Yukarı