Bulk ne zaman bitirilmeli?

Şınav ve dips çok önemli kesinlikle bu ikisi göğüs programında olmalı
Hocam pumpluyken şınav çekmesi aşırı zor oluyor, antrenmanın başında yapsam bu defa güç kalmıyor o yüzden şımavı evde yapıyorum.

Benim kanımca boyu 1.85 ve üstü olan birisi definasyon yapmamalı iri vücut şeklinde gezmeli biraz yağlı olur ama tişört altından iyi durur define yapılınca doğal ise kişi zargana durur malesef
Amacım zaten büyük durmak ama %20 yağ oranına yaklaşırsam sıkıntı olur.

4-5 ay önce dumbell çalışmayı bırakıp bench presse geçmiştim ondan beri göğsüm büyümedi büyük hata yapmışım. 2 haftadır dumbell ile çalışmayı geri döndüm umarım bir fark olur, ve dediğinize katılıyorum bacaklar çok önemlidir ama orantıyı bozuyorsa biraz sıkıntı. Hocam peki alt göğüsü ekstra çalışmaya gerek var mı? dips veya crossover yapmıyorum bayadır.
Bench Press maalesef ki kasın gücünü artırırken hacmini büyültmüyor vakit kaybı diyemem ama çok daha verimli hareketler var. Dumbell press, Fly, Cable cross farklı pozisyonlarda tekrar edersen her biri farklı bir noktaya vuruyor.

Hocam peki şınavı ne zaman yapmalıyım? pumpluyken nedense 10 tane bile zor çıkıyor ama evde 40 tane rahat çıkıyor.
O 10 tane evdeki 40 taneden değerli, antrenman öncesi yapmaya çalış ağırlıklı çalışmak vücut ağırlığı ile çalışmaktan daha kolay.

Önemsiz gibi dursa da şekillendirmek ve kasa sertlik kazandırmak için şart, sertlik kazanılmamış kaslar sonradan ekleme gibi duruyor İnstagram da bolca örneği mevcut.
Şınav ve dips sadece bu iki hareket vücuttaki %70 kas gruplarını çalıştırıyor omuz arka kol göğüs bilek karın mutlaka olmalı ben spora başladığımda 87 kilo civarlarında idim 1 tane bile şınav çekemezdim direk yere yığılırdım şuan 98 kilo civarlarındayım ve göğüs antremanı sonunda 3 set minimum 10 maksimum 15 tekrar yapıyorum dips de aynı şekilde 87 kiloda yapamazken 98 kiloda yapıyorum yağ oranım da %22 vardır şuan kış dolayısıyla ciddi bulk yapıyorum

Şınav ve dips sadece bu iki hareket vücuttaki %70 kas gruplarını çalıştırıyor omuz arka kol göğüs bilek karın mutlaka olmalı ben spora başladığımda 87 kilo civarlarında idim 1 tane bile şınav çekemezdim direk yere yığılırdım şuan 98 kilo civarlarındayım ve göğüs antremanı sonunda 3 set minimum 10 maksimum 15 tekrar yapıyorum dips de aynı şekilde 87 kiloda yapamazken 98 kiloda yapıyorum yağ oranım da %22 vardır şuan kış dolayısıyla ciddi bulk yapıyorum
Ben chin up da atıyorum araya sırt ve kol için gerçi motivasyonum kalmadı artık spor için oldukça zayıfım artık :/

Hocam peki şınavı ne zaman yapmalıyım? pumpluyken nedense 10 tane bile zor çıkıyor ama evde 40 tane rahat çıkıyor.
Şınavı ben şu şekilde yapıyorum göğüs gününde sırasıyla
Dambıl press
Üst göğüs dambıl press
Dips
Yapıyorum sonra cable cross yapıyorum bu esnada tricepsler dinleniyor sonra direk 3 set 10 15 tekrar şınav yapıyorum

Şınavı ben şu şekilde yapıyorum göğüs gününde sırasıyla
Dambıl press
Üst göğüs dambıl press
Dips
Yapıyorum sonra cable cross yapıyorum bu esnada tricepsler dinleniyor sonra direk 3 set 10 15 tekrar şınav yapıyorum
Tricepsler çabuk yorulmalarına rağmen az bir dinlenme ile tekrardan çalışılabilecek kas gruplarından hatta kol grubu kaslarının hepsi için diyebiliriz galiba bunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı