Calisthenics için spor salonuna gitmek gerekli mi?

seffabullut

Centipat
Daha fazla  
Spor salonunu ve çalışma mantığını hiç sevemedim, sıkılıyorum.
Boks ve calisthenics hep daha yakın geliyor bana. Bunlarla uğraşanların vücutları da daha hoş geliyor. Yani büyük olmaktan ziyade hafiften parçalı düşük yağ oranında olmak istiyorum. Ek olarak da genel olarak fiziksel olarak daha aktif olmak istiyorum(yanlış anlaşabilir bu söylem, fitness yapanlar aktif değil demiyorum.)
Kısaca gidip 180 kilo bench atmak yerine 180 tane şınav çekmek, 50 tane barfiks çekmek, bir yerlere tırmanmak falan daha hoş geliyor.
Hazır ramazan da gelmişken bunun için salona gitmeme gerek var mı? İftar öncesi çok susuyorum, iftar sonrası da küçücük salonda 200 tane adam oluyor alet sırası zaten antrenmandan uzun sürüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum sen aynı bensin ve bende calisthenics yapıyorum 😀 İşlevsellik benim de ilgimi daha çok çekiyor. Soruna gelecek olursak gerek yok. Ama ilerde Streetlifting gibi bir alana geçersen ihtiyacın olabilir onun dışında gerek yok. Calisthenics ile ilgili rehberlerim var okuyabilirsin.

Dostum sen aynı bensin ve bende calisthenics yapıyorum 😀 İşlevsellik benim de ilgimi daha çok çekiyor. Soruna gelecek olursak gerek yok. Ama ilerde Streetlifting gibi bir alana geçersen ihtiyacın olabilir onun dışında gerek yok. Calisthenics ile ilgili rehberlerim var okuyabilirsin.
Hocam diyetisyene gidiyorum. Vücudum çok çabuk yağ tutuyor nedenini bilmediğim şekilde. 185 boy 100 kiloyum şuan.
Spor salonunu da şu aşamada hayatıma bir türlü entegre edemiyorum çünkü sıkılıyorum. Ve dediğim gibi kaldırdığım ağırlığın fazlalığı beni çok etkilemiyor. Onun yerine işlevsellik seviyorum.

Bahsettiğiniz rehber tam olarak nerede link atabilir misiniz? Bulamadım da

Hocam diyetisyene gidiyorum. Vücudum çok çabuk yağ tutuyor nedenini bilmediğim şekilde. 185 boy 100 kiloyum şuan.
Spor salonunu da şu aşamada hayatıma bir türlü entegre edemiyorum çünkü sıkılıyorum. Ve dediğim gibi kaldırdığım ağırlığın fazlalığı beni çok etkilemiyor. Onun yerine işlevsellik seviyorum.

Bahsettiğiniz rehber tam olarak nerede link atabilir misiniz? Bulamadım da
Forumun Fitness kategorisinde “Belirli ön ek:” kısmında “Rehber” yazıyor sarı kutucuk içinde. Açılan rehberler orada toplanıyor. Benimkileri de orada bulabilirsin.
Rehber - Calisthenics ile Vücut Geliştirilebilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı