Spor salonuna kilo verip mi gitmek lazım?

MustafaMerts

Hectopat
Merhaba, 16 yaşıma girdim. Boyum 1.93, kilom ise 105 civarı bir şey ve yağlıyım özellikle bacaklarımda çok yağ var. Amacım aşırı kaslı bir şey olmak değil sadece fit olmak istiyorum. Sorum ise kilo verdikten sonra mı başlayayım yoksa ne yapmamı önerirsiniz? Mesela oraya sadece koşu bandı için para vermek istemiyorum. Kafam çok karışık cevaplarınız benim için değerli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum kilo verip spor salonuna gitmenin hiçbir şekilde bir mantığı yok. Eğer amacın sadece yağ vermekse kardiyo tipi egzersizler yaparsın. Ama hem kas kazanıp hem yağ vermek istiyorsan doğru düzenlenmiş bir antrenman ve beslenme planıyla bunu gerçekleştirebilirsin. Spor salonuna gitmek için yağ vermene gerek yok. Çekinme spor salonunda.

Onu nereden çıkardınız hocam😀 insanlar oraya zaten fit olmak için gidiyor ağırlık egzersizi ve koşu bandı sayesinde kilo vereceksiniz beslenme düzeni oluşturup tekrar kilo almamaya bakacaksınız. Tabii kas kütlesi de koyacaksınız en nihayetinde.

Arkadaşıma sorduğumda dedi ki ilk önce kilo ver, eğer ağırlık kaldırıp kilo verirsen hem yağlı hem kaslı olursun kötü gözükür dedi o yüzden soruyorum.

Arkadaşıma sorduğumda dedi ki ilk önce kilo ver, eğer ağırlık kaldırıp kilo verirsen hem yağlı hem kaslı olursun kötü gözükür dedi o yüzden soruyorum.
Dostum o arkadaşınla sporla ilgili birşey konuşma kafana bir şey takılırsa gel sor burda. Hem yağlı hem kaslı olman emin ol zor olacak yağ yakmak kas kaznamaktan daha zordur.3 ayda yaktığın yağ gözle görünür olabilir fakat 3 aylık ağırlık egzersizi yapman göze gelmez. Yani zaten yağ yakıp kas kazanabilecekken. İşi uzatmanın anlamı yok dostum.

2 yıllık sporcuyum gel bana sor, o arkadaşının sporla ilgili %0.00001 bilgisi yok. (2 yıllık deneyimlerimle yardımcı olurum).

Yeni konular

Geri
Yukarı