Canon MP210 E5 hatası nasıl çözülür?

Mahmutpro

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar eski yazıcımda E5 hatası alıyorum, bunu düzeltebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar eski yazıcımda E5 hatası alıyorum, bunu düzeltebilir miyim?
Kartuşlardan birisini veya ikisini de yazıcı tanımıyor. Kartuşları çıkarıp ön taraflarındaki bakır noktaları bölümleri ıslak mendille silip kuruduktan sonra takıp deneyiniz. Temizlikten sonra kurşun kalem silgisi ile çok bastırmadan siliniz.

@hakkuru , Bu yazıcıda B ve C diye iki tane kartuş yuvası var, silgi ile bastırmadan sildim hiçbirşey farketmedi, 2. kartuş yuvasının ışığı yanıp sönüyordu, 1. kartuşu çıkarıyorum, (1. kartuşun ışığı yanmıyo) 2. kartuş sönüyo ve 1. kartuş yanıp sönmeye başlıyo, başka bir çözümü varmıdır?

@hakkuru , Bu yazıcıda B ve C diye iki tane kartuş yuvası var, silgi ile bastırmadan sildim hiçbirşey farketmedi, 2. kartuş yuvasının ışığı yanıp sönüyordu, 1. kartuşu çıkarıyorum, (1. kartuşun ışığı yanmıyo) 2. kartuş sönüyo ve 1. kartuş yanıp sönmeye başlıyo, başka bir çözümü varmıdır?
Islak mendil ile denedin mi dediğim bölümlere mürekkep bulaştığı için yazıcı kartuşu algılayamıyor. Canon yazıcılar tek kartuşu görmesede iki kartuşa uyarı verebiliyor. Maalesef tek kartuşlada çalışmıyorlar. Kağıt havlu ile kartuşları taktığın yerdeki telleride dikkatlice silip tekrar denersin.

Geri
Yukarı