Casper Excalibur G770 (RTX 3050, i5 12450H, 16 GB RAM) ile deneyiminiz nasıldır?

Furna

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle bu bir alınır mı alınmaz mı ya da bir alternatif sorusu değil, bir yakın tarafından neredeyse sıfır ve alternatiflerden çok daha ucuz bir fiyata alacağım, zaten sadece bu yüzden alabiliyorum, cihazı aktif olarak kullanan kişilerin tecrübelerini almak istiyorum.

Laptopu üniversite/KYK içinde programlama ve Photoshop, evde ise kasamın yerine oyun amaçlı kullanacağım, birnevi bundan sonra ana bilgisayarım olacak, hayatımda hiç oyuncu laptopu kullanmadığımdan (Tek laptopum 2012 model bir Macbook'tu ve YT için kullanıyordum) hem genel hemde Excalibur tarafından ne beklemeliyim ve nasıl kullanmalıyım bilmiyorum, duyduğuma göre pek sevilen bir marka değil, zaten alternatifim olmadığından alıyorum, buna dair önerilerinizi verirseniz de sevinirim.

Üniversite işlerimde ve yurtta idare edeceğine dair şüphem yok, fakat aklıma takılan taraf oyun tarafı, şuanki bilgisayarımda işlemcinin sebep olduğu darboğazdan ve SSD olmamasından kaynaklı rahat oynayamadığım bir çok oyun var, örnek olarak RDR 2, Cyberpunk 2077, Elden Ring gibi, 60 FPS görüceğini düşünüyorum fakat DLSS ve düşük grafikler ile en azından 80-90 görebiliyor mu onu da öğrenmek istiyorum, ayrıca oyun emülasyonları ile deneyimi olan varsa, özellikle Nintendo Switch veya PS3 gibi, onun performansı ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim, ayrıca bilgisayarı evde hem mouse ve klavyeme bağlayıp bir kasa ve ana monitörüme bağlayıp mümkünse ikincil bir monitör olarak kullanmak istiyorum (Dediğim gibi hiç laptop kullanmadığımdan laptop ekranını ikincil ekran olarak kullanabilir miyim bilmiyorum), çift monitör hiç kullanmadım bu yüzden laptop bu konuda zorlanır mı?

Bir yandan ısınma sorunu var, kasalı bilgisayarım ile pek bir sorun yaşamadım fakat laptop tarafında bu nasıl işliyor bilmiyorum, laptopun aşırı ısınmasını nasıl engelleyebilirim, uzun süreli kullanımda zarar görür mü onu da öğrenmek isterim

Son olarak servis durumu var, bilgisayarın hala 23 ay garantisi var. Tamir konusu nasıl? İzmir'de yardımcı olacak yetkili servis var mı? Ücretler nasıl? RAM veya depolama arttırma şansım var mı, basit sorun olunca kendim tamir edebilir miyim onları da merak ediyorum, ayrıca temiz kullanımda ortalama ömrünü de merak ediyorum, en azından 3-4 sene sağlam olması gerek.

Şimdiden teşekkürler.

Bende de aynı model var cihazın en büyük sıkıntısı çok ısınması ama uzun süre kullanımda bir sorun çıkmıyor. Emülatör tarafında ise PS3 emülatörü hala geliştirilme aşamasında olduğu için Uncharted serisinde çatışma sahnelerinde 20-30 FPS arası gidip geliyordu Last of Us içinde bu durum geçerliydi. Ama emülatör tarafında oyunlarda problem çıkmaz. RDR2 gibi oyunlarda düzgün ayarlarda 60 FPS rahat alırsın. Ortalama ömrü ise seni 3-4 yıl idare eder güncel oyunlarda.

Bende de aynı model var cihazın en büyük sıkıntısı çok ısınması ama uzun süre kullanımda bir sorun çıkmıyor. Emülatör tarafında ise PS3 emülatörü hala geliştirilme aşamasında olduğu için Uncharted serisinde çatışma sahnelerinde 20-30 FPS arası gidip geliyordu Last of Us içinde bu durum geçerliydi. Ama emülatör tarafında oyunlarda problem çıkmaz. RDR2 gibi oyunlarda düzgün ayarlarda 60 FPS rahat alırsın. Ortalama ömrü ise seni 3-4 yıl idare eder güncel oyunlarda.
Isınma konusunda yapabileceğim bir şey var mı? Muhtemelen yüksek metal bir stand ile kullanıcam bulabilirsem, bu işe yarar mı acaba?

Excalibur modellerinde ısınma konusunda bir şey yapamazsınız hocam eğer kaliteli stand alırsanız işe yarayabilir bilemiyorum o konuda

Yeni konular

Geri
Yukarı