Casper Excalibur G870 i5 12450H RTX 4050 laptop nasıldır?

Garip bir üslubunuz var muhtemelen yaşınız küçük yaşınıza veriyorum. Troll değilim. 2 sene önce yakın bir arkadaşım benim tavsiyem üzerine 3060 ve i7 işlemcili bir Acer Nitro 5 aldı. Kendisi standart bir kullanıcı ve aldığı günden beri cihazın ısınmasından şikayetçi. Kendim şahsen bir Acer Nitro kullanmadım fakat benim gözlemim bu ve gözlemim üzerinden yorum yapıyorum.
Hangi Nitro 5 versiyonu fotoğraf atarmısınız?

Hangi Nitro 5 versiyonu fotoğraf atarmısınız?
Tabi isterseniz numarasını vereyim kendisi ile iletişime geçin. İşini gücünü bırakır ve maillerinden eski faturalarını bulur tam model ismini öğrenebilir ise güncel fotoğrafları ile size göndersin? Yani bazen bazı şeylere nasıl cevap vereceğimi şaşırıyorum.

Tabi isterseniz numarasını vereyim kendisi ile iletişime geçin. İşini gücünü bırakır ve maillerinden eski faturalarını bulur tam model ismini öğrenebilir ise güncel fotoğrafları ile size göndersin? Yani bazen bazı şeylere nasıl cevap vereceğimi şaşırıyorum.
1708440473404.png
1708440484472.png

Kasa tipi olarak sordum.

4050 Nitro 16 tercih edin, bütçe çıkmazsa da bunu.

Kesinlikle önermiyorum sakın öyle bir hataya düşme uzun bir süredir kullanıcısıyım nereden tutsan elinde kalır. Performans sıkıntıları, ısınınca kapanmalar, plastik kapaklar, aşırı fan sesleri falan sakın yanaşma.
Siz hala o ürünü iade etmediniz mi ? O cihaz kusurlu muhtemelen, bende ısınmadan kapanma veya performans sıkıntıları olmadı. İşlemci performans kısıyor. Bir cihaz ısıdan kapanıyorsa o kullanılmaz çünkü limit yiyor bu cihazlar yani o limite rağmen kapanıyorsa parçalarında bir sorun var demektir. Eğer hala kullanmaya devam ederseniz zaten cihazın aniden kapanmasından veya performanstan elinizde kalır. Hatta elinizde ısıdan kapanan bir cihaz varsa onu çöpe atın derim çünkü sağlığınıza da zararı olabilir, eğer cihaz kapanmazsa elektrik akımına maruz kalabilme ihtimaliniz var. Yani endişe verici bir yorum hala bu cihazı nasıl itina ile kullanıyorsunuz ve forumda geziyorsunuz anlayamadım. Hani birinin bu cihazı hala elinde taşıması için üstüne para falan vermeleri lazım bilmem anlatabildim mi ? Çünkü daha önce ısınmadan kapanan ve performansı kötü olan bir cihazı kullanıp forumda gezen biri görmemiştim. Olanlar konusunu açıp ya iade ya da servise gidiyor genelde ve serviste çözüm bulamazlarsa bilgisayarcılara veya hiç bir şey yapamayanlar direkt 2. elden satıyorlar.

Bu saydığınız problemlerde zaten bende olsaydı "neden alınmaz ?" yerine "G870 alınmamalı" veya "rezilliği" adı altına başlık açardım şu an. Yani her G870 elinizdeki sizin elinizdeki gibi sorunlu değil her G870 konusunun altına gelip bunu anlatacaksanız bende bu yorumu yapmak zorunda kalacağım. Zira hem sizin adınıza endişe duyuyorum hemde yorum tüm G870 cihazları için yazılmışa benziyor. Böyle olunca da konumda acaba eksik mi ? Yazdım diye de düşünmeme sebep veriyor yani ya ben laptop kullanmayı bilmiyorum ya da sizin cihazınız problemli.

Eğer iade edemiyorsanız tüketici hakem heyetine başvurun. Oradan da yanıt alamazsanız burada konu açın derim (açmış olabilirsiniz zaten diye düşünüyorum). Casper ve Monster ile alışveriş yaptığınızda tabii kusurlu ürün çıkma ihtimali artıyor ama elinizdeki cihaz yerine benim 10 yıllık laptoptan daha fazla keyif alırsınız diye düşünmeye başladım. Bu konularda boşuna zaman harcarsınız.

Acerin bazı panelleri gerçekten iyi değil akıcılık açısından ama oda biraz şans iş. Genelde satıcı panellerle ilgili yeterli bilgiyi vermiyor ama soğutma konusunda en azından Casper diğer markalara göre iyi değil. Tabi genelleme yapmak yanlış bu sorunu çözdükleri modellerde var.
Hangi model o ? Ama evet Casper diğer markalara göre soğutma konusunda iyi değil. Casper'ın bence tüm kasaları soğutma sorunu yaşıyordur, AMD ile çalışsalar belki çok daha F/P cihazlar çıkabilirdi. İntel'in uşağı gibi gezen bir marka resmen bu da zaten Casper önermemem için bir neden daha.🤣

Hocam troll müsünüz merak ettimde?? Standart kullanıcı olarak hiçbir ısınma sorunum yok. Adam sizin gibi konuşanlara güvenerek cayır cayır yanan Clevo kasalı laptop mu alsın mesela?
Konuda clevo kasa model hangisi ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı