Casper Excalibur G8K Laptop BIOS Güncelleme

EmrTrl

Hectopat
Merhabalar herkese iyi günler. Başlıkta belirttiğim gibi ilk çıktığı dönemde Excalibur'u almış bulunmaktayım, 2 yıl olmuştur ve bu aralar BIOS için araştırmaya giriştim yalnız alt tarafı BIOS için bu kadar uğraşacağımı sanmazdım.
Bulamadığım için tecrübeli abilerden, kardeşlerden yardımlarınızı rica ediyorum... :)

Model Kodu: CN.V8G6700X
Model Adı: CASPER EXCALİBUR NB 17.3(G8K.6700-D570P)

Daha önce buna benzer konular açılmış yalnız sonuç alamadım..
Bu konuyu Casper'in kendi forum sayfasında da açmıştım, son güncellemeyi kullanıyormuşum zaten ama ne kadar doğru...

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanı gelince nasıl ki driverlerın güncellemesi çıkıyorsa aynı şekilde bios içinde arayış içindeyim.. Bilgisayarın daha stabil, rahat çalışmasını sağlıyorum. Bios ekranı bile 15 yıl önceki cihazların ki gibi halbuki excallibur 1.5 2 yıllık.

Bir çok firma cihazları için bios güncellemesi yaparken, casper bu konuda çok geride yada bir bildiği var tabiki bunu kötülemek için söylemiyorum, casper bence iyi cihazlar üretiyor ayrıca kullandığım excaliburdan da memnunum ve casper alışımın nedeni bu fiyata böyle bir ürün almak ve ekstrasında Türk şirketine destek çıkmışda oluyorum.. Yalnız biraz daha gelişse tam olacak.. ve son kez şunu demek istiyorum mesela msi ın driver sayfasında bios u kullanıcılarına veriyor eski veya yeni ama casper bundan kaçınıyor yada ben göremedim.

Zamanı gelince nasıl ki driverlerın güncellemesi çıkıyorsa aynı şekilde bios içinde arayış içindeyim.. Bilgisayarın daha stabil, rahat çalışmasını sağlıyorum. Bios ekranı bile 15 yıl önceki cihazların ki gibi halbuki excallibur 1.5 2 yıllık.

Bir çok firma cihazları için bios güncellemesi yaparken, casper bu konuda çok geride yada bir bildiği var tabiki bunu kötülemek için söylemiyorum, casper bence iyi cihazlar üretiyor ayrıca kullandığım excaliburdan da memnunum ve casper alışımın nedeni bu fiyata böyle bir ürün almak ve ekstrasında Türk şirketine destek çıkmışda oluyorum.. Yalnız biraz daha gelişse tam olacak.. ve son kez şunu demek istiyorum mesela msi ın driver sayfasında bios u kullanıcılarına veriyor eski veya yeni ama casper bundan kaçınıyor yada ben göremedim.

Merhaba , tabi ki güncellemeleri takip etmek güzel bir hareket ancak güncelleme yoksa da dert edecek bir durum yok ortada. Casper kronik bir problem yaşamadığı sürece kolay kolay bios güncellemesi çıkarmıyor , yani ihtiyaç dahilinde güncelleme geliyor.

Casper da bazı modellerde bios güncellemelerini casper.com.tr üzerinden paylaşıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı