Çelik yelek giymek suç mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şuanda yaz ayındayız, hemen cevap yazıcam diye atlamak yerine konuyu biraz okusaydınız arkadaşın zaten bulunduğu mahalleden taşınmayı düşündüğünü, şimdilik bir çözüm aradığını bilirdiniz.

Ve evet, illa tişört giymek zorunda. Türkiye'nin en sıcak yazlarından birini yaşarken sweatshirt içine çelik yelek giyerse bu çocuk ölür.
Powerbank ile calisan beyaz, fanli montlardan giysin.

He aynen dostum adam bakkala da böyle gider artık.
Eki Görüntüle 1892923

Hocam ciddi ciddi mesajları okuyordum bunu görünce gülme krizine girdim. Allah'da sizi güldürsün. :)

Ben yakın mesafe için sormuştum bıçak falandan korunmak için fakat onlar içinde. Nasıl bir şey yapabilirim geçici olarak? Asla kavgalara girmem fakat öyle deliler olduğu için yürürken bile bıçaklanma tehlikesi var.

Çelik yelek kafanızı korumuyor hocam.

Dışarıda gözükmeyecek şekilde çelik yelek giymenin cezası var mıdır? Alımı legal ise nereden temin edebilirim fikriniz var mı? Bu aralar dışarıda kimseye güvenemiyorum ondan dolayı koruma amaçlı giymek için istiyorum.
Dostum çelek yelek öyle filmlerde vs. gördüğün hayal ettiğin gibi değil. Böyle bir durumda kendini savunman gerekli.

Bir tanede tank savar silahı... Şaka şaka ama yelek almanı önermem dışarı çıkarken yelek giymek bile psikoloji bozar, onun yerine daha dikkatli ol bir de yanında bir tane ketçap bıçağı gezdir tamamdır.

Dışarıda gözükmeyecek şekilde çelik yelek giymenin cezası var mıdır? Alımı legal ise nereden temin edebilirim fikriniz var mı? Bu aralar dışarıda kimseye güvenemiyorum ondan dolayı koruma amaçlı giymek için istiyorum.

Selam öyle 4. seviye vs ihtiyacın yok sıradan kevlar bıçak geçirmez arkadaşların attığı gibi hücum yeleği giymene de gerek yok. Göğüs ve sırt kısmını korumak için alabilirsin. Her ihtimalde seni kesin koruyacak bir şey değil ama ilk darbeyi savuşturup tüymen için gayet yeterli.

Dostum al bir tane silah baktın sana bıçak çektiler ölüceksin adamın ayağına sık sonra arkana bakmadan kaç (!)

Çelik yelek senin durumunda bir kişiye yarar sağlamaz. Çelik yelek bıçaklanma durumunda işine yaramaz, silah sıkarlarsa da mermi girmesini engellese bile merminin isabet ettiği bölgedeki kemiklerini kırar. Birisi seni öldürmek isterse her türlü öldürür yani, sen kemiklerin kırılmış halde yere düştüğünde "AA çelik yeleği varmış tüh" deyip geçmez, çelik yelek giydiğini görünce bir el el kafana sıkar.

Çelik yeleği ya çatışmaya girecek askerler kullanır ya da başkaları tarafından korunan ve güvenli bölgeye götürülmeye çalışılan önemli insanlar. Uyuşturucu bağımlısının birisi gelip de beni bıçaklamasın diye çelik yelek giyilmez.

Bak mesela babanı köşeye kıstırıp silah çekmişler, sence bu adamlar babanın çelik yelek giydiğini görünce kafasına sıkmayı akıl edemezler mi?

Çelik yelek kolay kolay görünmez
Ör resim:

images (8).jpeg

Hoş şimdiki yelekler de çelik kullanılmıyor, çünkü çelik yelek eskidi artık daha çok twaron veya kevlar gibi malzemeler kullanılıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı