Çelik yelek giymek suç mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Devletin bu silah konusunda bir düzenleme getirmesi lazım. Ne bu ayyaşın dengesizin elinde silah. Hatta gençlerin elinde bile var, silah bu kadar kolay alınabilen bir şey olmamalı. Daha geçen gecenin 4'ünde silahlı hırsızlık girişimi oldu şehrin ortasında 15 elden fazla silah sıkıldı. Bu gidişle insanlar dışarı çıkamayacak.

Dışarıda gözükmeyecek şekilde çelik yelek giymenin cezası var mıdır? Alımı legal ise nereden temin edebilirim fikriniz var mı? Bu aralar dışarıda kimseye güvenemiyorum ondan dolayı koruma amaçlı giymek için istiyorum.

Gorunmeyenler genelde kevlardan yapilma olur ve sadece mermileri durdurur. Bicak gecirir. 4. seviye celik plakali bir yelek almanı oneririm. Hem tufek hem tabanca hem de bacak darbelerine karsi savunmali olur.

Çelik yelek senin durumunda bir kişiye yarar sağlamaz. Çelik yelek bıçaklanma durumunda işine yaramaz, silah sıkarlarsa da mermi girmesini engellese bile merminin isabet ettiği bölgedeki kemiklerini kırar. Birisi seni öldürmek isterse her türlü öldürür yani, sen kemiklerin kırılmış halde yere düştüğünde "aa çelik yeleği varmış tüh" diyip geçmez, çelik yelek giydiğini görünce bir el el kafana sıkar.

Çelik yeleği ya çatışmaya girecek askerler kullanır ya da başkaları tarafından korunan ve güvenli bölgeye götürülmeye çalışılan önemli insanlar. Uyuşturucu bağımlısının birisi gelip de beni bıçaklamasın diye çelik yelek giyilmez.

Bak mesela babanı köşeye kıstırıp silah çekmişler, sence bu adamlar babanın çelik yelek giydiğini görünce kafasına sıkmayı akıl edemezler mi?
Celik yelek degil kevlar yelek icin gecerli dedigin sey.

Gorunmeyenler genelde kevlardan yapilma olur ve sadece mermileri durdurur. Bicak gecirir. 4. seviye celik plakali bir yelek almanı oneririm. Hem tufek hem tabanca hem de bacak darbelerine karsi savunmali olur.

Celik yelek degil kevlar yelek icin gecerli dedigin sey.

He aynen dostum adam bakkala da böyle gider artık.
images (38).jpeg

Celik yelegi icine giyer? Akil var mantik var.
Sen yaz ortasında ne giyiyorsun bilmiyorum ama normal insanlar tişört giyiyorlar, şu yeleği tişört içine giyip de ucube gibi görünmeyecek insan tanımıyorum.
images (39).jpeg

Ya yok onu da geçtim sokakta yürümek için 4. seviye çelik plakalı yelek mi giyilir arkadaş biraz normal olun.

,
Sen yaz ortasında ne giyiyorsun bilmiyorum ama normal insanlar tişört giyiyorlar, şu yeleği tişört içine giyip de ucube gibi görünmeyecek insan tanımıyorum.
Eki Görüntüle 1892946
Ya yok onu da geçtim sokakta yürümek için 4. seviye çelik plakalı yelek mi giyilir arkadaş biraz normal olun.
Afganistan'da bir ara modaydı öyle demeyin :D

Eki Görüntüle 1892946
Ya yok onu da geçtim sokakta yürümek için 4. seviye çelik plakalı yelek mi giyilir arkadaş biraz normal ol

İlla yaz ayinda mi giymek zorunda?
Illa tisort mu giymek zorunda?

İlla yaz ayinda mi giymek zorunda?
Illa tisort mu giymek zorunda?
Şuanda yaz ayındayız, hemen cevap yazıcam diye atlamak yerine konuyu biraz okusaydınız arkadaşın zaten bulunduğu mahalleden taşınmayı düşündüğünü, şimdilik bir çözüm aradığını bilirdiniz.

Ve evet, illa tişört giymek zorunda. Türkiye'nin en sıcak yazlarından birini yaşarken sweatshirt içine çelik yelek giyerse bu çocuk ölür.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı