Cift toprak girisli PSU kablosu nereden bulunabilir?

Windows 7

Megapat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
İşletim Sistemi
Okulumdaki prizler resimde de gorebileceginiz gibi, toprak kısmı erkek olacak sekilde yerlestirilmis ve konumlandirmalari igrenc oldugu icin bilgisayarimi prize takmam cok ugrastirici oluyor. Fabrikasyon iki ucunda disi toprak girisi olan bir kablo bulabilir miyim, veyahut kirmizi ile isaretledigim yeri bir sekilde matkap ile delsem herhangi bir kisa devre riskim vb. olur mu? Bu arada bu prizi kullanma nedenleri fazlari tek kanalda toplama istegi demeyin, yari yariya ev tipi priz de kullaniyor okul, pek ciddiye aldiklarini sanmiyorum o yuzden.

European_plug_and_sockets,_UE_standard,_EU_plug_and_socket_wiring_diagram,_schuko,_french_sock...jpg

Okulumdaki prizler resimde de gorebileceginiz gibi, toprak kısmı erkek olacak sekilde yerlestirilmis ve konumlandirmalari igrenc oldugu icin bilgisayarimi prize takmam cok ugrastirici oluyor. Fabrikasyon iki ucunda disi toprak girisi olan bir kablo bulabilir miyim, veyahut kirmizi ile isaretledigim yeri bir sekilde matkap ile delsem herhangi bir kisa devre riskim vb. olur mu? Bu arada bu prizi kullanma nedenleri fazlari tek kanalda toplama istegi demeyin, yari yariya ev tipi priz de kullaniyor okul, pek ciddiye aldiklarini sanmiyorum o yuzden.

Eki Görüntüle 2131263

Bulunur örnek atacağım. Hatta direkt uyumlu ise bunu alabilirsin. Onun dışında matkap ile delme olayını anlamadım. Kırmızı işaretlediğin kutudaki yeri matkap ile neden delme ihtiyacı geldi? Orayı merak ettim. Onun dışında zaten priz değişimi okul olduğu için izin verilmeyebilir. Bunun yerine çoklu prizde alabilirsin. Orijinallık bozulmasın diyorsan daha mantıklı olabilir. Bu sayede başka cihazlar takılırsa gerek kalmaz. Ha o delme olayını şimdi anladım benim hatam. Dişi olarak yer yapmak gibi kısa devre olayı mümkün. Hadi diyelim olmadı ki illaki olacaktır çünkü küçük yer açıp bırakılacak bir durum bu durumda tehlikeli bir durum. Benim dediğim olay daha sağlıklı.

Bulunur örnek atacağım. Hatta direkt uyumlu ise bunu alabilirsin. Onun dışında matkap ile delme olayını anlamadım. Kırmızı işaretlediğin kutudaki yeri matkap ile neden delme ihtiyacı geldi? Orayı merak ettim. Onun dışında zaten priz değişimi okul olduğu için izin verilmeyebilir. Bunun yerine çoklu prizde alabilirsin. Orijinallık bozulmasın diyorsan daha mantıklı olabilir. Bu sayede başka cihazlar takılırsa gerek kalmaz. Ha o delme olayını şimdi anladım benim hatam. Dişi olarak yer yapmak gibi kısa devre olayı mümkün. Hadi diyelim olmadı ki illaki olacaktır çünkü küçük yer açıp bırakılacak bir durum bu durumda tehlikeli bir durum. Benim dediğim olay daha sağlıklı.
Konuyu okursan anlayacaksin niye delmek istedigimi. Cift ucu delik kablo istedim, elimde var zaten tek ucu delik kablo attigin linkin hic bir anlami yok, AB standarti zaten bu fisler. Priz degisimi ne alaka onu cozemedim. Okulun izin vermeme durumunu da belirttim keske konuyu okusaydin.

Konuyu okursan anlayacaksin niye delmek istedigimi. Cift ucu delik kablo istedim, elimde var zaten tek ucu delik kablo attigin linkin hiçbir anlami yok, ab standarti zaten bu fisler. Priz degisimi ne alaka onu cozemedim. Okulun izin vermeme durumunu da belirttim keske konuyu okusaydin.

Bir yanlışlık yapmışımdır diye okudum tekrardan. Ters geldiği için düz ters takma durumundan kurtulmak için yazmışsın. Orayı tam anlamamışım. Görsele baktığım için. Onun dışında okudum ki farklı çözümler sunmaya çalıştım. Evet attığım link doğru değil senin dediğin durumla bakıldığında ama bu değil ki farklı bir link attığım anlamına gelmiyor. Priz olayı değiştirme durumu da zaten belirtmiştim. Okul olduğu için izin vermezler diye öylesine bir farklı bir görüş açısından baktım. Onun yanı sıra çoklu priz önerdim. Ara kablosunu bozmadan kullanmak için ha tabii boz veya bozma oranın bir mantığı yok ama istemeyen gerekli değilse diye öneri de bulundum. Onun dışında zaten delmenin de mantığı yok ona bakılırsa. Kısa devre olur ona göre işçilik vs yapman lazım ki zaten tam oturması vs düşünüldüğünde gereksiz oluyor. Onun dışında dediğin gibi bakalım fakat görmedim farklı bir soru zaten.

@ahmttrn dediklerinin ben de farkindiyim, coklayici priz edinirsem gene ayni sorundan muzdarip olacagim arti yanimda fazladan 500 gram yukle dolanacagim, ha kisa devre olasiligi varsa faz cakismamasindan oturu(!) uzatma kablosu aldigimda bu risk ortadan kalkmis olmuyor daha cok artmis oluyor. Uzulerek soyluyorum ki yardimci olamadin, ek olarak link icin gorseli baz alarak attim demissin ki gorseldeki erkek fis zaten senin attigin, deliksiz olsa hak verebilirdim o konuda, gorsele de bakmamissin.

@ahmttrn dediklerinin ben de farkindiyim, coklayici priz edinirsem gene ayni sorundan muzdarip olacagim arti yanimda fazladan 500 gram yukle dolanacagim, ha kisa devre olasiligi varsa faz cakismamasindan oturu(!) uzatma kablosu aldigimda bu risk ortadan kalkmis olmuyor daha cok artmis oluyor. Uzulerek soyluyorum ki yardimci olamadin, ek olarak link icin gorseli baz alarak attim demissin ki gorseldeki erkek fis zaten senin attigin, deliksiz olsa hak verebilirdim o konuda, gorsele de bakmamissin.

500 gram ile ne alakası var hocam? Kablolu bir uzatma değil ki? Herhalde o şekilde anladın. Onun dışında kısa devre olayından dolayı problem oluşmaz. Ayrıca topraklama deliksiz? Attığım doğru sadece senin dediğin iki yönlü değil hocam. O kısımda da zaten alışmışız bu tarz kablolara öyle bir durum olunca hata olması olabilecek bir şey insanlık hali olabilir. Ha ama istediğin gibi ürün atan olursa o zaman konu çözülür zaten.

500 gram ile ne alakası var hocam? Kablolu bir uzatma değil ki? Herhalde o şekilde anladın. Onun dışında kısa devre olayından dolayı problem oluşmaz. Ayrıca topraklama deliksiz? Attığım doğru sadece senin dediğin iki yönlü değil hocam. O kısımda da zaten alışmışız bu tarz kablolara öyle bir durum olunca hata olması olabilecek bir şey insanlık hali olabilir. Ha ama istediğin gibi ürün atan olursa o zaman konu çözülür zaten.
Priz atacagim sekilde, her turlu toprak korumasi sagliyor, standart disi bir sey kullanmislar Fransa/Almanya karisimi bir sey, o yuzden zor bulabildim resmini. Istedigim bir kablo sanirim e-Ticaret sitelerinde yok, denk geldigimde elektrikcilere soracagim mumkun mu boyle bir sey diye.
51WxbLtH1dL._AC_SL1004_.jpg

Priz atacagim sekilde, her turlu toprak korumasi sagliyor, standart disi bir şey kullanmislar Fransa/Almanya karisimi bir şey, o yuzden zor bulabildim resmini. Istedigim bir kablo sanirim e-Ticaret sitelerinde yok, denk geldigimde elektrikcilere soracagim mumkun mu boyle bir şey diye. Eki Görüntüle 2131296

Yok sadece erkek fişte olan yerde doğal olarak oluyordu. Çoklayıcı prizlerde yoktu. Görmüştüm ama bulamadım. Aslında buldum ama iki tane falan onlar doğal olarak kablolu ve garip şekilde pahalı. Kablolu dediğim de 2-3 metre falan değil. 30cm var yok prize bağlı direkt. Yakın da elektrikçi varsa oraya sorman daha iyi olur. Onlarda illaki vardır veya o tarz bir bağlantı sağlanabilir. Umarım sonuç alırsın.

Geri
Yukarı