Kirchoff kanunu devresi nereden bulunabilir?

HD4450

Kilopat
Şöyle bir soru vardı:

Adsız.png

Bu soru tarzı soru atar mısınız? Sayılar değişik olacak şekilde veya nereden bulabilirim bu soru kalıbındaki soruları?

Siz daha basit örnekler istiyorsunuz anladığım kadarıyla. @SideWinder ve @Yeni Teknik Sembol hocalarım atabilir. Dışarıda olmasam ben de atardım. Akımlar ve Gerilimler Kanunu olarak var.

Üniversite mi lise seviyesin de mi istiyorsun? Lisede yok diye biliyorum bu konu, ondan bunları attım.
Benim zamanımda lisede vardı hocam. Fakat ben bitireli 20 seneden fazla oldu.

Üniversite mi lise seviyesin de mi istiyorsun? Lisede yok diye biliyorum bu konu, ondan bunları attım.

Hocam lise 1'deyim elektroteknik dersinde çok başlangıç seviyesinde başladık ben kendim devrenin farklı sayılı halini yapmayı denedim ama tutturamadım o devrenin sadece sayılarının farklı olduğu halini verme şansınız var mı acaba?

Var hocam.

Sorunun çözümü bu, Paint'ten bu kadar oldu anca.
Eki Görüntüle 1256245

10. sınıf Fizik dersinin ilk ünitesi bu direnç hesaplamalarından oluşuyor tamamen. Bir de bizim kullandığımız ders kitabında da bolca örnek var bununla ilgili. Linkini aşağı bırakıyorum.

Hocam ben çözümü istemiyorum ben bu devrenin sayıları değişmiş halini istiyorum alıştırma yapmak için.

Yeni konular

Geri
Yukarı