Clio 5 ani devir duşmesi normal midir?

nwc00

Hectopat
Merhaba, 2020 Clio 5 1.0TCe 100bg otomatik aracim var. Bugün bir yere ugradim ve ciktim, geri calistirdim hareket etmek istedim, araba ilk basta gaz yemedi 2 saniye civari daha sonradan ise karsidan araba geldiginden dolayi duraklamak zorunda kaldim ve devir 0.5'e kadar neredeyse dustu ve araba bayağı bir titredi. Yani stop edecek kadar titredi neredeyse, bunu ara sira hafif hafif yapiyordu ama hiç bu kadar olmamisti. Sizce bu durum normal mi? Anlayan kisiler yardimci olursa sevinirim. Arac henuz 40 000km.

Normal değil, akü kaynaklı olabilir.

Eğer EGR valfindense temizlenmesi gerekir bilmiyorum sanayide iyi ustalar da var art niyetli sözde ustalar da. En iyisini siz bilirsiniz.

Akü yeni daha 1 senelik bile anca acaba yetersiz mi kalıyor? Ne gibi bir sorun olabilir?

Peki sizce sanayiye goturulecek ufak seyler mi bunlar yoksa servise mi tavsiye edersiniz.

Değişir, akü kutup başlarını da kontrol et temazsızlık yapıyor da olabilir.

Eğer EGR valfindense temizlenmesi gerekir bilmiyorum sanayide iyi ustalar da var art niyetli sözde ustalar da. En iyisini siz bilirsiniz.
Anladim hocam en iyisi servise gosteririm, tesekkur ederim.
Değişir, akü kutup başlarını da kontrol et temazsızlık yapıyor da olabilir.
Tamamdir en basta bir akucuye ugrayayim baktim olmuyor servise goturecegim tesekkurler cevabiniz icin.

Yeni konular

Geri
Yukarı