Clio 1.0 sce yakit tuketimi normal mi?

dewilboyz

Kilopat
Merhaba arabamla depoyu doldurup kac km gider diye deneme yaptım. 700 TL'lik benzin ile 550 km civarında bir yol gittim. Bu da km de 1.27 kuruşa denk geliyor. Ortalama yakıt tüketimi de 7.2 olarak gösteriyor araçta fakat aracın verilerinde 6.3 olarak görünüyor şehir içi. 1.0 motora göre biraz fazla mı yakıyor yoksa bu değerler normal mi?

Merhaba arabamla depoyu doldurup kac km gider diye deneme yaptım. 700 TL'lik benzin ile 550 km civarında bir yol gittim. Bu da km de 1.27 kuruşa denk geliyor. Ortalama yakıt tüketimi de 7.2 olarak gösteriyor araçta fakat aracın verilerinde 6.3 olarak görünüyor şehir içi. 1.0 motora göre biraz fazla mı yakıyor yoksa bu değerler normal mi?
Çok yokuş rampa çıktıysanız, 3 silindir 1.0 motor rampada zorlandığı için devir yükseltir ve daha çok yakar. Üstüne atmosferik bir motor. Turbo olmalıydı.

Kilometre arttıkça tüketim azalacaktır.Burada sürücünün agresif kullanıp kullanmaması da söz konusu.1.0 TCe çok daha fazla yakıyor (muş) birkaç kişiden duyduğuma göre.Kilometreniz arttıkça tüketim azalır.Bir de şehir içi 6.3 olsa bile yerden yere, bölgeye göre değişebilir veriler.Fabrika verileri genelde en iyi şekilde verilmeye çalışılıyor.Kendi aracımın dizel versiyonunda 4.3L ama şehir dışında bile o değerler olmuyor.Bana kalırsa tüketim normal.

Hangi atmosferik 1.6 motor ş. İçi bu kadar az yakıyor?
Hiçbiri :)

Öncelikle hesabınız tamamen yanlış. 34₺ den benzin alsanız 700₺ ye 20 litre benzin alırsınız. 550km gitmeniz için aracın yaklaşık 3.7 litre yakması lazım. Buda şehiriçinde imkansız ötesi bir rakam. 700₺ lik benzinle 550km gidip 6.3 litreyi nasıl buldunuz merak ettim.

7.2 şehiriçi verisi için gayet güzel bir tüketim.

Yeni konular

Geri
Yukarı