CoD: Warzone 13 GB RAM kullanımı

Oğuzhan T

Megapat
Makaleler
56
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MacBook Pro M1 Pro 14' • i5 13400F 4060 Ti • Magic Mouse • Aerox 3
Meslek
Lead Frontend Developer
Arkadaşlar, Call of Duty: Warzone oynarken 13.2 GB RAM kullanımı gördüm. Çok yüksek değer gibime geldi. Bundan kaynaklı drop yiyorum gibi hissediyorum.

16 GB 3000 MHz RAM kullanıyorum.

Kesinlikle senle ilgili bir sorun değil. Bugün oynamaya başladığımda aynı sorunu bende yaşadım. RAM kullanımı bile aynı ve drop yemeğe başladım kullanımını kısıtlayacak herhangi bir çözüm yolu arıyorum eğer bulursam buraya atarım.

Kesinlikle senle ilgili bir sorun değil. Bugün oynamaya başladığımda aynı sorunu bende yaşadım. RAM kullanımı bile aynı ve drop yemeğe başladım kullanımını kısıtlayacak herhangi bir çözüm yolu arıyorum eğer bulursam buraya atarım.
Bekliyorum. Ne yaptıysam olmadı.

Bende biraz faydası olan bir yöntem buldum. Oyun açıkken görev yöneticisinde oyunu bulup sağ tıklayıp ayrıntılara git diyoruz, oradan yine oyuna sağ tıklayıp öncelik ayarla seçeneğine tıklayıp yüksekten normale çekiyoruz bunu kontrol et bazen olmuyor oldu mu diye kontrol et yaptıktan sonra düzelme olursa ya da olmazsa yine yazabilirsin.

Windows’un oyun modu bu oyunda anlık takılmalara neden oluyor. Bunla ilgili haberlerde çıkmıştı hatta. Oyun modunu kapatıp deneyin lütfen. Ben bu şekilde çözmüştüm.

Bende biraz faydası olan bir yöntem buldum. Oyun açıkken görev yöneticisinde oyunu bulup sağ tıklayıp ayrıntılara git diyoruz, oradan yine oyuna sağ tıklayıp öncelik ayarla seçeneğine tıklayıp yüksekten normale çekiyoruz bunu kontrol et bazen olmuyor oldu mu diye kontrol et yaptıktan sonra düzelme olursa ya da olmazsa yine yazabilirsin.
UAC sanallaştırması falan nedir? Bir etkisi oluyor mu?

Geri
Yukarı