Çok abartılıyor dediğiniz oyun nedir?

Hocam RDR'ye horse riding Simulator diyecek seviyede bir oyun bilginiz/anlayışınız varsa favori oyununuz Elden Ring falan herhalde? Sinematik moda alınca 2 dakika sürüyor en uzun yol zaten istersen sürmezsin. Boş boş dalga geçmek yerine söyleyin RDR'den daha çeşitli açık dünyası olan hangi oyunlar var gideyim oynayayım bari.

RDR 2 kaliteli ama en iyisi değil.
Hocam size göre en iyisi hangisi? Bana göre de bazı açılardan en iyisi değil ancak dünyanın en iyi 10 oyununa rahatlıkla girebilecek bir oyuna ilgi çekmek için at sürme simülatörü diyen büyük bir kitle var, milletin anası babası gibi savunmasının bir nedeni o zaten.

Hocam RDR'ye horse riding Simulator diyecek seviyede bir oyun bilginiz/anlayışınız varsa favori oyununuz Elden Ring falan herhalde? Sinematik moda alınca 2 dakika sürüyor en uzun yol zaten istersen sürmezsin. Boş boş dalga geçmek yerine söyleyin RDR'den daha çeşitli açık dünyası olan hangi oyunlar var gideyim oynayayım bari.

Favori oyunum Elden Ring falan değil. Açık dünya çeşitliliği için oyun oynuyorsan No Man's Sky oyna öyleyse.

Hocam size göre en iyisi hangisi? Bana göre de bazı açılardan en iyisi değil ancak dünyanın en iyi 10 oyununa rahatlıkla girebilecek bir oyuna ilgi çekmek için at sürme simülatörü diyen büyük bir kitle var, milletin anası babası gibi savunmasının bir nedeni o zaten.
En iyi oyun benim için yok aslında, çünkü daha çoğu oyunu bitirmedim piyasadaki testisleri büyük oyunlardan.
Ama şöyle bir yorum yapacayım, kendi türüne yön veren oyunlar en iyi oyunlardır.
COD Mesela, hikayeli FPS oyunlarına zamanında yön vermiştir, standart yükseltmiştir. Mesela Half Life 2, şuan için bile harika bir fizik motoru var. Mesela GTA 5, açık dünyaya yeni bir soluk getirmiş zamanında. Bu uzar gider...

Favori oyunum Elden Ring falan değil. Açık dünya çeşitliliği için oyun oynuyorsan no man's sky oyna öyleyse.

Oyun sadece açık dünya çeşitliliği vermiyor ama işte, hikayesi, karakter tasarımı falan çok iyi bir oyun, oynanışı aşırı hantal at üstünde özellikle o biraz sıkıntı olabilir belki.

Oyun sadece açık dünya çeşitliliği vermiyor ama işte, hikayesi, karakter tasarımı falan çok iyi bir oyun, oynanışı aşırı hantal at üstünde özellikle o biraz sıkıntı olabilir belki.

Hikaye ve karakter tasarımını özellikle öne çıkaracaksan RDR2 dışında büyük yapım oynamamış olmak lazım. Karakter tasarımı iyi sayısız oyun var ne alaka anlamadım. Hikayesi diyorsan evet güzel ama "gelmiş gelmiş en iyi hikaye" falan değil, çok fazla klişe barındırıyor.

RDR2 "çok iyi" bir oyun ama kimse kusura bakmasın zerre oyun kültürü olmayan ya da oynadığı oyunlar sayılı olan 12-16 yaş kitlenin abarttığı gibi "tüm oyunlar çöp tek RDR2" iyi gibi bir durum yok ortada.

Bunlar zaten oynadıkları oyunu bile anlamıyorlar "kanka at sürüyon, manzara izliyon, Arthur'a ağlıyon, bak eti nasıl detaylı kesiyor" gibi yüzeysel bir bakış açısı var çoğunun.

Hikayesi diyorsan evet güzel ama "gelmiş gelmiş en iyi hikaye" falan değil, çok fazla klişe barındırıyor.
Son zamanlarda iyi hikayeli diye pazarlanan ne kadar oyun varsa klişe dolu zaten, ama evet gelmiş geçmiş en iyi hikaye zaten değil, ki bu herkese göre değişebilen bir kavram.

RDR2 "çok iyi" bir oyun ama kimse kusura bakmasın zerre oyun kültürü olmayan ya da oynadığı oyunlar sayılı olan 12-16 yaş kitlenin abarttığı gibi "tüm oyunlar çöp tek RDR2" iyi gibi bir durum yok ortada.
Öyle bir durum zaten yok hocam, ama RDR2 için at sürme simülatörü diyenlerin çoğunun oyun kültürü de pek yok (sizi kast etmedim), tam tersi 13 yaşında shitpostçu insta ucubeleri büyük çoğunluğu. Sonda dediğiniz tamamen doğru ama o kitlenin çoğu da yayıncılardan izleyip bitirmiş oyunu pek kavramamış insanlardan oluşuyor.

Geri
Yukarı