Çok abartılıyor dediğiniz oyun nedir?

Öyle bir durum zaten yok hocam, ama RDR2 için at sürme simülatörü diyenlerin çoğunun oyun kültürü de pek yok (sizi kast etmedim), tam tersi 13 yaşında shitpostçu insta ucubeleri büyük çoğunluğu. Sonda dediğiniz tamamen doğru ama o kitlenin çoğu da yayıncılardan izleyip bitirmiş oyunu pek kavramamış insanlardan oluşuyor.

Benim buna at sürme simülasyonu dememin sebebi tempoyu her zaman geri çekmesi. Skyrim, Fallout NV, Witcher, Mass Effect sayısız büyük açık dünya oyunu oynadım ama benim canım o an hızlıca akmak istiyorsa buna izin veriyor oyunlar.

RDR2 ise kendi yavaş temposuna seni hapsediyor. Hangi kısımdı unuttum O'Driscoll kampını mı ne basacaktık oyunun hikayesi ve karakterler sana o gazı veriyor ama hemen ardından at sürme simülasyonu başlıyor. Üst üste gelince de sıkılmaya başlıyorsun.

"Tüm oyunlar çöp tek RDR2.

Bunu bir oyuncu söylüyorsa o artık sözde oyuncu olarak kabul edilebilir ve ne oynadığından bile haberi olmayan, fikirleri önemsiz, oyun kültürü olmayan biri olarak değerlendirilebilir.

RDR2 ise kendi yavaş temposuna seni hapsediyor. Hangi kısımdı unuttum o'driscoll kampını mı ne basacaktık oyunun hikayesi ve karakterler sana o gazı veriyor ama hemen ardından at sürme simülasyonu başlıyor. Üst üste gelince de sıkılmaya başlıyorsun.

Evet bu nedenle birçok insanı sıkabilir RDR2, açık dünyada gördüklerine vs. durup bakmaz, detaylarını umursamadan normal oynarsan yarısı at sürmekle dolu bir yapımla karşılıyorsun.

En iyi değil ama bence de mükemmel bi hikayesi var bende çok beğendim.
Bazı hikayelerde gelecekte ne olacağını görebiliyorsunuz, ki genelde bu işi sıkıcı/kalitesiz yapıyor. Ancak Detroit'te hiç bunu yaşamadım, oyun gerçekten bir sonraki adımını belli etmemeyi başardı ve bu yüzden çok beğendim.

Bence combat mükemmel diye abartıyorlardır.
GoW'u 150 saat oynamış biri olarak kabul ettiğim yorum. RDR2'yi de denedim ancak temposu ağır geldi, başka bir gün kesinlikle bakacağım. Hangi oyunun daha iyi olduğuna hala karar veremiyorum bu arada.

Yine de GoW 2018 şu ana kadar gördüğüm en iyi combat sistemlerinden birini kullanıyor. Zaten serinin geçmişi de Hack&Slash olduğu için hikaye biraz daha arkaplanda kaldı benim için.

1700239170369.png

Evet bu nedenle birçok insanı sıkabilir RDR2, açık dünyada gördüklerine vs. durup bakmaz, detaylarını umursamadan normal oynarsan yarısı at sürmekle dolu bir yapımla karşılıyorsun.

Yalnız da değilmişim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hangi kısımdı unuttum o'driscoll kampını mı ne basacaktık oyunun hikayesi ve karakterler sana o gazı veriyor ama hemen ardından at sürme simülasyonu başlıyor.

Sırf o yüzden başlayamadan bıraktım. :D

Aksiyona girdikten sonra at sürmek istemiyorum bir de yavaş gidiyor at daha da deliriyorum.

Yalnız da değilmişim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tabii ki değilsiniz. Oyunu beğenmeyen ya da iyi oyun ama çok abartılıyor diyen büyük bir kitle var.

Geri
Yukarı