Çok Format Atmak Zararlı Mıdır?

SSD ile bilgisayarın çok rahatlar. Güç tasarrufu sağlar. Kullanmalı mısın konusuna gelince. Bilgisayarının özellikleri nedir ? ( Şuan çıkmam lazım kusuruma bakma )

SSD bilgisayar hızlandırmaz, SSD'ye kurduğun şey hızlı çalışır. Olay bu. O yüzden bağırıyoruz "OS'u SSD'ye kurun" diye.

@omy

Yani şimdi sen diyorsun ki ; pc açılırken bilgiler ram'e aktarılıyor ama ram bunları 50 saniyede almak yerine 10 saniyede alınca bilgisayar hızlanmıyor ?

Samsung ssd'ler yanında windowsu ssd'ye taşımak için yazılım ile geliyor. Yani zaten ssd alıp windows kurmamak çok saçma olurdu.

SSD'ye işletim sistemi kurduğun zaman işletim sisteminin hızı artar. (hızı dediğim ise açılış süresi falan)

Son düzenleyen: Moderatör:
Başımızda türk telekom varken google serverlarından bilgisayar getirsen yine faydası olmaz. :D

Normal HD'nin bile internet hızına darboğaz yapacağını sanmıyorum.

Çok format atmak zararlı değildir. Günde zamanınız varsa 100 kere bile atabilirsiniz :) Format atmanın normal kullanımdaki silme işleminden hiçbir farkı yoktur. Format atmak zarardan çok yarar sağlar. Sabit diski rahatlatır. Recep Bey'in yazdığı Hürriyet'in yayımladığı yazısını okuyabilirsiniz. Format sabit diski öldürür mü? - Hürriyet SSD sisteminizi önemli ölçüde hızlandırır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı