Parti üyelerine kimlik fotokopisi vermek sorun olur mu?

preyy

Megapat
Makaleler
3
Daha fazla  
Ana muhalefet partisinde seçim dönemi gönüllüydüm ve gençlik kollarından bazı elemanlarla tanıştım. Beni partiye üye yapmak istiyorlar ve kimlik fotokopisi lazımmış. Sorun olur mu? Kendin niye üye olmuyorsun diye sorarsanız hem uğraştırıcı hem de onlar üye yaparsa ücret ödemeyecekmişim.

Bana kalırsa hiçbir partiye üye olma. Ayrıca olur da memur olmak istersen olamazsın diye biliyorum üstüne.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ana muhalefet partisinde seçim dönemi gönüllüydüm ve gençlik kollarından bazı elemanlarla tanıştım. Beni partiye üye yapmak istiyorlar ve kimlik fotokopisi lazımmış. Sorun olur mu? Kendin niye üye olmuyorsun diye sorarsanız hem uğraştırıcı hem de onlar üye yaparsa ücret ödemeyecekmişim.

İleride sıkıntı yaşarsınız emin olun. O yüzden üye olmanızı önermem.

Bana kalırsa hiçbir partiye üye olma. Ayrıca olur da memur olmak istersen olamazsın diye biliyorum üstüne.
Memur olamazsın diye bir şey yok ? Bu saçma şeyleri kim uyduruyor bilmiyorum. Herhangi bir siyasi partiye üye olmanız herhangi bir olumsuz duruma sebebiyet vermez. Yasal kurumlar bunlar. Gidip de yasal olmayan terör örgütü olarak tanımlanmış partilere katılırsanız orası ayrı bir konu tabiki. Ve kimlik fotokopisi almalarının nedeni genelde lazım olduğunda size sormadan partinin derneklerine vb. üye yapmak için. İnternet sitesi üzerinden dijital kurye ile üyelik alıyorsa öyle üye olun.

NOT: Korkaklığı bırakıp APOLİTİK olmayı kesin artık.

Memur olamazsın diye bir şey yok ? Bu saçma şeyleri kim uyduruyor bilmiyorum. Herhangi bir siyasi partiye üye olmanız herhangi bir olumsuz duruma sebebiyet vermez. Yasal kurumlar bunlar. Gidip de yasal olmayan terör örgütü olarak tanımlanmış partilere katılırsanız orası ayrı bir konu tabiki. Ve kimlik fotokopisi almalarının nedeni genelde lazım olduğunda size sormadan partinin derneklerine vb. üye yapmak için. İnternet sitesi üzerinden dijital kurye ile üyelik alıyorsa öyle üye olun.
''Anayasa'nın 68. maddesinde yer alan devlet memurluğu ile siyasi parti üyeliğinin aynı anda bulunamayacağına ilişkin hüküm hukukun üstünlüğü temelinde hareket eden tarafsız bir kamu idaresinin işlevselliğini sağlamaya yöneliktir. Söz konusu kurala göre bir devlet memuru tarafından yerine getirilen bağımsız görevlerin siyasi taleplerle bağlantılı olduğu iması dahi devletin objektifliğini sarsabilir. Bunun içindir ki 657 sayılı Kanun'da devlet memurlarının tarafsızlık ve devlete bağlılık sorumluluklarının kapsamında siyasi partiye üye olamayacakları düzenlenmiştir. Aynı Kanun'un 125. maddesinde ise siyasi partiye girmek memuriyetten çıkarılma cezası olarak hüküm altına alınmıştır.'' Kim uyduruyor anayasa maddesi mi?

''Anayasa'nın 68. maddesinde yer alan devlet memurluğu ile siyasi parti üyeliğinin aynı anda bulunamayacağına ilişkin hüküm hukukun üstünlüğü temelinde hareket eden tarafsız bir kamu idaresinin işlevselliğini sağlamaya yöneliktir. Söz konusu kurala göre bir devlet memuru tarafından yerine getirilen bağımsız görevlerin siyasi taleplerle bağlantılı olduğu iması dahi devletin objektifliğini sarsabilir. Bunun içindir ki 657 sayılı Kanun'da devlet memurlarının tarafsızlık ve devlete bağlılık sorumluluklarının kapsamında siyasi partiye üye olamayacakları düzenlenmiştir. Aynı Kanun'un 125. maddesinde ise siyasi partiye girmek memuriyetten çıkarılma cezası olarak hüküm altına alınmıştır.'' ?
MEMUR isen diyor. Arkadaş memur mu ? KPSS kazandı atandı diyelim zaten sistemden oto parti üyeliği düşüyor. Memur olmaya engel falan değil böyle bir şey yok. Bir memurun siyasi partinin bir organında, bileşeninde veya etkinliğinde yer alması yasak.

MEMUR isen diyor. Arkadaş memur mu ? KPSS kazandı atandı diyelim zaten sistemden oto parti üyeliği düşüyor. Memur olmaya engel falan değil böyle bir şey yok. Bir memurun siyasi partinin bir organında, bileşeninde veya etkinliğinde yer alması yasak.
Kör müsün kardeşim? Memur olmak istersen yazmışım ne boşu yapıyorsun, ne faydası var sanki bir partiye üye olmanın da gelmişsin burada manasızca savunuyorsun?

Kör müsün kardeşim? Memur olmak istersen yazmışım ne boşu yapıyorsun, ne faydası var sanki bir partiye üye olmanın da gelmişsin burada manasızca savunuyorsun?
Memur olmak istersen olamazsın demişsin. Bu yanlış. Ve bir siyasi partiye üye olmak hiçbir işe yaramıyor gibi görünebilir böyle düşünüyorsan sana laf anlatmanın bir manası da yoktur. Siyasi partiler ülkenin geleceğine karar verecek temsilcileri aday çıkarmadan önceki adımdır. Demokrasi ve Yönetim sadece sandığa gidip boş fanatik oy atmak değildir. Arkadaş bir partinin parçası olmak istemiş ve bu gayet iyi bir şey. O kişi bir delege seçecek seçtiği delege geleceğin vekil adaylarını seçecek. Bu bir güçtür. İnsanların gözünü boş yalan yanlış bilgilerle korkutmaya çalışmayı bırakmalısınız.

Son düzenleme:
İleride sıkıntı yaşarsınız emin olun. O yüzden üye olmanızı önermem.

Herhangi bir devlet kurumunda çalışacağımı düşünmüyorum. Ben işe girene kadar çoktan hükümet düşmüş olur muhtemelen zaten daha yaşım küçük. Benim burada sorduğum farklı.

Ve kimlik fotokopisi almalarının nedeni genelde lazım olduğunda size sormadan partinin derneklerine vb. üye yapmak için. İnternet sitesi üzerinden dijital kurye ile üyelik alıyorsa öyle üye olun.

Kimlik fotokopisi vermem illaki gerekecek bunun farkındayım ama burada fotokopiyi vereceğim elemanlar direkt gençlik kollarından normal kişiler onlar üstlerine verecek ve üye yapacak üstleri. Elemanların adı numarası partideki yeri belli bu arada. Sadece yetkisiz insanlara kimliği atmaktan çekindim biraz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı