Core i3 Sistemi Yükseltme

Kadirocan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şimdi ben bilgisayarımın özelliklerini sayayım
  • i3 3.5ghz işlemci
  • 4GB RAM
  • AMD hd5450 ekran kartı
Bunların içinden ekran kartımı ve RAM'imi yükselteceğim. Ekran kartı yükseltince PSU Watt'ım 250 olduğu için onu da değiştireceğim. Yani asıl konu sizden tavsiye almak. Mesela ekran kartım ile işlemci uyuşmazlık sorunu yaşar mı ? 4 GB RAM'imin üstüne 4 GB daha RAM ekleyebiliyor muyum?

seoeeey.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne anakartınızı yazmışsınız ne de işlemci modelinizi. i3 ama ne ? Ayrıca Everest PSU tavsiye etmiyorum. 80 PLus sertifikası var mı? Ek olarak var olan RAM'in yanına bodoslama RAM takılmaz. Var olan bellek ile mümkünse birebir aynı olmalı.

Özür dilerim hocam bu işerden fazla anlamadığım için unutmuşum yazmayı İntel Core i3 4150Cpu . Ayrıca ozaman direk 8gb RAM alayım. Öbürünü çıkartırım öyle olurmu? Anakart modelini de bir türlü ögrenemedim çünkü nereye baksam CASPER BILGISAYAR SISTEMLERİ A.Ş yazıyor.Cevabınız için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı