Core i5 6600'da CrossFire dar boğaz yapar mı?

DoğukanSahil

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Genetik Mühendisi
  • Intel® Core™ i5 6600
  • MSI RX480 8GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12
  • MSI Z170A Gaming Pro Carbon
  • Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Black DDR4 2400MHz

Bu sisteme 2.Rx 480 Darboğaz yapar mı? Ayrıca minimum kaç Watt PSU önerirsiniz?
(80 plus sertifikalı.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sevgili @Recep Baltaş burası yeri değil ama i7 6700k ile Corsair Vengeance Lpx Ddr4 3000Mhz 16 gb(2x8) bir sorun yaratır mı uyumlumudur acaba ?Bunu soruyorum çünkü hem yabancı forumlarda hemde burada bu ramlerin skylake için uyumlu değil x99 için uyumlu olduğu ve 3000mhz yerine 2166 mhz de çalıştığını veya işlemciye overclock yapılınca ramlerin hızının 2166 Mhz'ye düştüğü söyleniyor.Acaba bu nekadar doğru?Yeni sistem topladım ve bu ramlerde yeni sistemimde var.Sistemimin montajını yarın yapacağım için eğer uyumlu değilse iade etmek istiyorum bu ramleri.Değerli cevabınız için şimdiden Çok Teşekkür Ederim.
Not: (Bu sorunum için konu açmıştım eğer buradan cevaplarsanız onay bekleyen konumu açmayın boşuna kirlilik yaratmasın.Teşekkürler)

Sevgili @Recep Baltaş burası yeri değil ama i7 6700k ile Corsair Vengeance Lpx Ddr4 3000Mhz 16 gb(2x8) bir sorun yaratır mı uyumlumudur acaba ?Bunu soruyorum çünkü hem yabancı forumlarda hemde burada bu ramlerin skylake için uyumlu değil x99 için uyumlu olduğu ve 3000mhz yerine 2166 mhz de çalıştığını veya işlemciye overclock yapılınca ramlerin hızının 2166 Mhz'ye düştüğü söyleniyor.Acaba bu nekadar doğru?Yeni sistem topladım ve bu ramlerde yeni sistemimde var.Sistemimin montajını yarın yapacağım için eğer uyumlu değilse iade etmek istiyorum bu ramleri.Değerli cevabınız için şimdiden Çok Teşekkür Ederim.
Not: (Bu sorunum için konu açmıştım eğer buradan cevaplarsanız onay bekleyen konumu açmayın boşuna kirlilik yaratmasın.Teşekkürler)
Dostum sadece x99 için uyumlu demiyor x99 da test edildi ve uyumlu özellikle x99 sistemlerde önerilir deniyor bu skylakede çalışmaz anlamına gelmiyor 2166 mhz de yani en düşük frekansta çalışabilir demek istiyor eğer anakartın 2166 ise uyumlu o.c ile anakart destegi varsa 3000 mhz ye kadar çıkıyor anakart işlemci 3000mhz desteklemesi lazım

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı