Core i7 4770K sistem toplama

revo52

Hectopat
RAM 32 GB abartı olmuş. 4x2 RAM 8 GB yeterli olur zaten bildiğime göre. 4 GB yeterli oluyor bu zamanki oyunlara ama 4x2 8 GB Dual Channel olucağından daha iyi oluyor.

Ayrıca ben adobe serisi kullanıcısıyım ve bu programların yavaş olmasını sevmiyorum. Şu anki 4 gb ram ile yavaş haraket ettiğinden böyle bir abartıya kaçtım. Yada CL6 16 gb mı alsam bunun yerine ?

ayrıca ben adobe serisi kullanıcısıyım ve bu programların yavaş olmasını sevmiyorum suanki 4 gb ram ile yavaş haraket ettiğinden böyle bir abartıya kaçtım yada CL6 16 gb mı alsam bunun yerine ?

Adobe programlarında normal kullanıcıların 8gb bellegi aşması neredeyse imkansızdır, varsa özel bir kullanım alanın onu belirtmen gerek örneğin Adobe Premiere Pro da yüksek çözünürlükte sinema filmleri gibi uzun soluklu projelerde çalışıyorsan 16Gb ve üstü kullanılır tabi buda profesyonelliğe girer.
Belleklerde düşük CL değeri iyidir diye birşey yoktur, hepsinin standardı var ve CL9 dan seviyesine göre CL10-11 diye şuan piyasada kullanım alanına göre değişen bellekler var. Yani CL fazla diye kötüdür saçmalığı kalmadı.
Yukarda belirttiğim gibi bir çalışma prensibin var ise zaten Hata SSD de başlar 240gb ve üzeri zorunludur. İşin özü Adobe programı kullanıyorum demeyle çözüme ulaşamazsın aldığın cevaplarda ya tutarsa olur.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı