Corsair 400R kasa problemi

Arda Gelibolu

Hectopat
Selamün aleyküm arkadaşlar. 400R ile ilgili olduğunu sandığım bir sorunum var. Asus m5a97 evo r2.0 anakartımın çıkışlarını bir türlü kasanın çıkışlarıyla hizalayamadım. Resimlerde ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz. Acaba bir aparatla mı yükseltiliyor ve çıkışlar tam hizalanıyor kasa filtresine anlayamadım. Ben direkt monte ettim ve öyle olması gerekiyor diye düşünüyorum. Bu hizalamayı nasıl sağlayabiliriz. Usb, klavye, mause falan bağlarken sürtme yapıyor haliyle çıkışlara. Nasıl çözüm sağlayabliriz? Şimdiden teşekkürler.

https://www.dropbox.com/sh/uukkaeqqijf03xl/kqPoY_8v5I

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam anakartı vidalamak için gerekli vida yuvalarını önceden taktınız mı?

corsair-400r_inside.jpg

Kasa üzerindeki deliklere.

Şu şekilde vidalar vardır.

disivida_1250667209.jpg

Vida-seti-PC-icin-Kit-2-EKRANPAZAR__33450779_0.jpg

Anakartı monte etmeden önce bunları kasaya monte edip, daha sonra anakartı bu yuvalara monte etmelisin.

Ve anakartın türüne göre o vida yataklarını tak. ATX ise ATX vida yataklarına bunun gibi.

Ayrıca bence bu seviyede bilmiyorsan bence kendi sistemini toplamaya çalışmamalısın. Kısa devre yaptırıp tüm sistemi bile yakabilirdin.

Yükseltme vidaları zaten üzerinde takılı geliyor herhangi bir vida takmadım kasaya. Anakartın vida deliklerine uygun yerlere monte edilmişler zaten yani orada bir problem yok. Plakayı tam oturtuyorum dörtköşeden çıt çıt diye ses geliyor zaten orada da problem yok.

Demek istediğim, anakartın monte edildiği saçta bir problem var gibi. Fotoğraflarını çektim eğriliği daha iyi görmeniz açısından. Daha önce çok kasa topladım ve seviyem yeterli bu konularda. Daha önce böyle bir problemle karşılaşmadım. Bu kasayı ilk kez kullanıyorum. Gelen aparatlarda anakartı hizalayabileceğim bir parça olmaması sebebiyle, daha önce böyle bir problem yaşamış arkadaş var mıdır diyerek konuyu açma gereği duydum.

Yardımcı olması açısından yeni fotoğraflar çektim. Ses çıkışları ve klavye-mouse girişinin arasındaki anakart eğriliğene dikkat edin.
https://www.dropbox.com/sh/i22c3hw4txt7uww/mswa4KtkOw

Son düzenleyen: Moderatör:
En ortadaki vidada anakartın diğer tarafına geçen bir çıkıntı mevcut ama yükseltme yapmaz çünkü anakartın vida deliğinden geçiyor. Hizalamanın denk gelmesi için kasanın üst tarafında bulunan kendinden bombeli-çıkıntılı vida deliklerinin yükselmesi gerekiyor. Benim tahminim anakartıno bölümünde bir ayar yapılmalı, ama ne yapılmalı? Fabrikasyon bir hata mı var acaba?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı