CPU %90 GPU %95 kullanılması normal mi?

Hocam çok dikkat etmemiştim fakat kasabalara falan girince öyle oluyor onun dışında %50-60'larda geziyor CPU GPU %95-99 darboğaz yok değil mi hocam cahilimde biraz.

Kasabalarda oyun daha fazla detayı işlediği için sistem üzerinde daha fazla işlem gerektirdiği için kullanım yükselir normal, ayrıca grafikler en yüksekte ise ekran kartını ağırlıklı olarak kullanabilir bunda da sorun yok.

Kasabalarda oyun sistem üzerinde daha fazla işlem gerektirdiği için kullanım yükselir normal, ayrıca grafikler en yüksekte ise ekran kartını ağırlıklı olarak kullanabilir bunda da sorun yok.

En yüksekte DLSS qualityde ortalama 90-100 FPS alıyorum. Bir de arkada Forza iniyor.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler hocam içimi rahatlattınız sistemi alalı 1 gün olmadı test ediyordum aklıma bu soru takılmıştı daralmıştım sağ olun.

Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın.

Hocam çok dikkat etmemiştim fakat kasabalara falan girince öyle oluyor onun dışında %50-60'larda geziyor CPU GPU %95-99 darboğaz yok değil mi hocam cahilimde biraz.
Darboğaz yok, gayet normal. Ekran kartı ağırlıklı oyunlarda ekran kartı daha fazla kullanılır. CPU ağırlıklı oyunlarda CPU daha fazla kullanılır. yerler, mekanlar ve nesnelere görede kullanımların oynaması normal.

Hocam bir de son olarak DLSS açınca GPU kullanımı düşüyor açınca %90 oluyor kapatınca %99a dayanıyor benim monitörün Hz 100 DLSS açınca 100 de sabit kaldığı için mi düşüyor GPU kullanımı %90'lara?
Frame generation açıyorsanız kullanımın düşmesi normaldir. karttaki yükü azaltıyor.

Geri
Yukarı