CPU kullanılma sorunu

Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar. Bu aralar CPU fazla kullanılıyor. Sadece Chrome açıkken bile %60'ı buluyor. Çok sinir oldum. Sistemim düşük bayağıdır. Termal Macun sürüyorum onunla alakalı olabilir mi? Bütçem sıkıntılı. Sistemime bakıp neyi değiştirirsem performans artışı olabilir ve CPU sorununu nasıl düzeltebilirim? Şimdiden teşekkürler.
a.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer programa ihtiyacın varsa Battle Encoder Shirase (BES) tavsiye edebilirim. Programın kullanımı basit. O anda bilgisayarda çalışan ne varsa onun CPU kullanımını gösteriyor. Sen programdan hangi işlemin CPU kullanımını azaltacaksan seçip düşürebiliyorsun. [Ama bu uygulamanın donmasına da neden oluyor. (Yani CPU kullanımı düştüğü için donma oluyor, bu bilgisayarın kastığı anlamına gelmiyor.)]

Kaynak: BES, Battle Encoder Shirase 1.6.2/1.7.0-alpha: Controls Per-Process CPU Usage

versiyon 1.6.2'yi tavsiye ediyorum. Selamlar.

Virus taraması yaptı. O programı indirecem. Düşük fiyatta işlemci önerir misiniz?

Cihan kardeşim, bu arada o programı yapamadım ya. Chrome'da bile 60 falan oluyor. Başka bildigin yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Chrome'nin genelde bir sürü kullanan işlemi oluyor. Doğru uygulamayı bulursan iş tamamdır.
Burada açtığım sekmelerden en çok CPU kullanana bakıyorum ve ona göre yavaşlatıyorum.

Dosya Ekleri

• CPU.png
    CPU.png
    168,9 KB · Görüntüleme: 534
Athlon 3500 çok zayıf bir işlemci. Bilgisayarı yenile yaptığın zaman bile %50'ye çıkabilir. İşlemciniz değişecek ve işletim sisteminiz güncellenecek.

jarox işlemci degistirsem sistem düzelebilirmi yani sistemi işlemci düşürüyor dmi sistemimi fotografta attım enginve jarox bakın sistemi fotografta attım

Dosya Ekleri

• a.JPG
    a.JPG
    28,8 KB · Görüntüleme: 499
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı